Nástupca majstra Petra? Bronz z MS pre žiaka Saganovej akadémie

Zrejme prichádza veľké striedanie stráží. Peter Sagan (33) obsadil na MS v horskej cyklistike v Glasgowe iba 63. miesto.
  • Zdroj: fb/MartinSvrcek

Bronzový talent

Obrovskú radosť fanúšikom doma na Slovensku však spravil výkon talentovaného Martina Svrčeka, ktorý vybojoval bronz v pretekoch s hromadným štartom do 23 rokov. Na 168,4 km dlhej trase z Loch Lomond do Glasgowa zaostal za víťazom Axelom Lauranceom z Francúzska o dve sekundy. „Trať bola dosť technická, náročná na výkonnosť a mali sme aj dážď. To všetko mi vyhovuje, cítil som sa ako favorit. Škoda, že chalani v mojej skupine asi nechceli vyhrať,“ opísal Svrček svoje dojmy po pretekoch.

„Trocha som to čakal, minulý týždeň som sa dobre pripravil a cítil som veľkú sebadôveru,“ dodal odchovanec Akadémie Petra Sagana, ktorý symbolicky začína ukazovať svoju silu v čase, keď sa Sagan s cestnou cyklistikou nadobro lúči.

Národné farby Peťovi náramne svedčia.
Je to oficiálne vonku: TU uvidíme Sagana budúci rok! Zobraziť článok

Práve tento šampionát môže symbolicky znamenať veľké striedanie generácií v slovenskej cyklistike. Svrček získal pre Slovensko historicky druhú medailu z kategórie do 23 rokov. V roku 2007 sa stal majstrom sveta v pretekoch s hromadným štartom Peter Velits.

Výsledky cestných MS do 23 rokov

1. Axel Laurance (Fr.) 4:04:58 h, 2. Antonio Morgado (Portug.), 3. MARTIN SVRČEK (SR), 4. Jack Rootkin-Gray (V. Brit.), 5. Lorenzo Milesi (Tal.) všetci +2 s... Nedokončili: PAVOL ROVDER, SIMON NAGY, FILIP LOHINSKÝ, SAMUEL KOVÁČ (všetci SR).