Bohužiaľ, nevyšlo to! Peter Sagan sa neprebojoval na OH: Je šanca, že bude v Paríži štartovať?

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na MS v horskej cyklistike v Glasgowe 63. miesto.

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na MS v horskej cyklistike v Glasgowe 63. miesto.

Fotogaléria

Trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike tak nevybojoval miestenku na budúcoročné olympijské hry v Paríži. Tú získali najlepší dvaja pretekári z krajín, ktoré nie sú v prvej devätnástke rebríčka UCI. Triumf vybojoval favorit Tom Pidcock z Veľkej Británie.

TALENT: Na trati uvidíme aj mladého Martina Svrčeka.
Fantastický úspech: Martin Svrček vybojoval bronz na MS! Zobraziť článok

Sagan odštartoval spolu s Holanďanom Mathieuom van der Poelom z piateho radu napriek tomu, že v tejto sezóne nenazbierali v disciplíne žiadne body do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie. Práve tá pomohla obom cyklistom k lepšej pozícii na štartovom rošte. Ostatní pretekári za tento krok skritizovali UCI v otvorenom liste, no podľa únie dodala úprava poradia pretekom prestíž.

Tridsaťtriročný Slovák sa vyhol hromadnému pádu na štarte a v začiatočnej fáze sa držal okolo 30. miesta, van der Poel odstúpil po páde na konci prvého kola. Sagan sa však začal postupne prepadávať, figuroval v piatej desiatke a v piatom z ôsmich kôl ho predstihli Arias Cuervo z Kolumbie, Slovinec Rok Naglič i Tomer Zaltsman z Izraela.

To znamenalo v podstate koniec nádeje na olympijskú miestenku, Sagan ju môže ešte získať prostredníctvom Svetového pohára či vďaka voľnej karte.

Druhé miesto za Pidcockom obsadil Novozélanďan Samuel Gaze so stratou 19 sekúnd a pódium doplnil obhajca titulu Nino Schurter zo Švajčiarska (+34 s). Miestenky do Paríža napokon vybojovali Lotyš Martiņš Blums, ktorý skončil na jedenástom mieste a Gerardo Ulloa z Mexika, ktorý obsadil 33. pozíciu. Ďalšieho Slováka Mateja Ulíka stiahli z trate dve kolá pred koncom.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});