Austrálčanky a Angličanky si zahrajú na MS vo štvrťfinále

Futbalistky Austrálie postúpili do štvrťfinále majstrovstiev sveta. V pondelkovom osemfinálovom stretnutí v Sydney vyhrali nad Dánskom 2:0.

V ďalšej fáze nastúpia proti Francúzsku alebo Maroku. Víťazný gól vsietila v 29. minúte Caitlin Foordová a triumf poistila v druhom polčase Hayley Rasová.

Do štvrťfinále postúpilo aj Anglicko. V Brisbane remizovalo s Nigériou 0:0 v riadnom hracom čase i po predĺžení a o triumfe rozhodlo až v jedenástkovom rozstrele (4:2). V ďalšej fáze nastúpi proti Kolumbii alebo Jamajke.

Nigérijčanky nevyužili na konci riadneho hracieho času a ani v predĺžení vylúčenie Lauren Jamesovej. V rozstrele nepremenili prvé dva pokusy, rozhodujúcu jedenástku vsietila vo štvrtej sérii Alex Greenwoodová.ä

Diego Simeone je trénerom Atlética Madrid.
Syn slávneho trénera skončil v nemocnici, z ihriska ho brala sanitka Zobraziť článok