Erik Jirka poslal Plzeň do ďalšieho predkola EKL: Gól v 24. minúte nadstaveného času

Futbalisti Plzne v dramatickej odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy zvíťazili na ihrisku kosovskej Drity 2: 1 vďaka penalte ...
  • Zdroj: TASR - Martin Baumann

Futbalisti Plzne v dramatickej odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy zvíťazili na ihrisku kosovskej Drity 2: 1 vďaka penalte Erika Jirku z 24. minúty nastaveného času.

Favorizovaná Viktoria v súčte s domácou bezgólovou remízou postúpila do ďalšej fázy kvalifikácie, kde sa stretne s maltskou Gzirou.

FC Drita - Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)
90.+2 Besnik Krasniqi - 76. Durosinmi, 90.+24 Jirka z pen. Rozhodčí: Sundberg - Yurdakul, Mastrup (všichni Dán.). ŽK: Tahiri, Jashari, Behluli, Besnik Krasniqi, Blerim Krasniqi - Kalvach, Hejda, Durosimni, Kliment. ČK: 90.+19 Besnik Krasniqi. První zápas: 0:0, postúpila Plzeň.
Zostavy:
Drita: Smakiqi - Besnik Krasniqi, Salihu, Agyare (81. Ovouka), Thaqi - Baftiu (81. Dabiqaj), Broja - Selmani (90.+14 Prapashtica), Jashari, Ajzeraj - Tahiri (77. Blerim Krasniqi). Trenér: Vavalis.
Plzeň: Staněk - Hejda (90.+26 Jemelka), Hranáč, Dweh - Traoré, Kalvach - Jirka, Kopic (75. Durosinmi), Sýkora - Vydra (46. Mosquera), Chorý (90. Kliment). Trenér: Koubek.

Stretnutie v Prištine, ktoré bolo dvakrát prerušené kvôli čiastočnému výpadku svetiel, gólovo stretnutie otvoril v 76. min striedajúci Rafiu Durosinmi. Potom vyrovnal Besnik Krasniqi, ktorý bol následne vylúčený, a tesne pred koncom rozhodol Slovák Erik Jirka.

Viktoria vo štvrtom súťažnom dueli sezóny pod staronovým trénerom Koubkom prvýkrát zvíťazila.