Slovenský obranca nastúpil prvý raz proti Interu Miláno: Škriniar sa z triumfu netešil

Toto ázijské turné nie je pre Paris SG ideálne. Po remíze 0:0 s Ronaldovým Al-Nassr dokonca prehral s japonským tímom Cerezo Osaka (2:3), ...
  • Zdroj: getty images

Toto ázijské turné nie je pre Paris SG ideálne. Po remíze 0:0 s Ronaldovým Al-Nassr dokonca prehral s japonským tímom Cerezo Osaka (2:3), no a chuť si nenapravil ani v súboji s Interom Miláno, ktorému podľahol 1:2.

FOTOGALÉRIA: Milan Škriniar

Celý zápas odohral Milan Škriniar (28), ktorý do kádra francúzskeho majstra prišiel v lete ako voľný hráč práve z Interu. V drese Parížanov nastúpil už na štyri prípravné zápasy, z víťazstva sa však zatiaľ tešil iba raz.

Na snímke futbalisti Slovana sa tešia po strelení úvodného gólu.
Dramatický záver na Tehelnom poli! Belasí si v Európe zaistili skupinovú fázu Zobraziť článok

Veľký futbalový sviatok v Tokiu. Zápas, ktorý bol súčasťou ázijského predsezónneho turné oboch mužstiev, sa hral na novom Národnom štadióne, pritom začal lepšie francúzsky tím, ktorý sa po bezgólovom prvom polčase ujal vedenia v 63. minúte zásluhou Vitinhu. Paris SG dominoval v držaní lopty aj v streleckej aktivite, no nakoniec sa tešili Taliani, ktorí dokázali otočiť. Po góloch mladého útočníka Sebastiana Esposita a Stefana Sensiho, ktoré padli v rozpätí troch minút záverečnej desaťminútovky, sa z triumfu 2:1 tešil Inter. Oba góly asistenciami zariadil Frattesi, jedna z nových tvárí v tíme trénera Inzaghiho.

Tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss st. gestikuluje v odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar.
Trénera Weissa mrzeli po postupe dve veci, teraz očakáva posilnenie kádra Zobraziť článok

Slovenský reprezentačný kapitán bol jedným zo šiestich hráčov PSG, ktorí odohrali celý zápas. Japonskí fanúšikovia boli sklamaní dupľovane. Ťažko niesli, že s francúzskym šampiónom nepricestoval Kylian Mbappé, no aj to, že opäť nenastúpil ani na pár minút Neymar. Brazílska hviezda v príprave stále nenastúpila, znovu bola len na lavičke náhradníkov. Paris SG čaká v Ázii ešte jeden duel v Kórejskej republike a potom návrat domov. Prvý zápas nového ročníka najvyššej francúzskej futbalovej súťaže ich čaká 12. augusta proti Lorient.