V Košiciach vypukol futbalový ošiaľ: Lístky na prvé kolo sa vypredali za rekordný čas!

Veľká udalosť. Návrat do najvyššej súťaže po ôsmich rokoch a hneď v prvom kole súboj s odvekým rivalom zo Slovana Bratislava. V klube ...
  • Zdroj: TASR

Veľká udalosť. Návrat do najvyššej súťaže po ôsmich rokoch a hneď v prvom kole súboj s odvekým rivalom zo Slovana Bratislava. V klube FC Košice hovoria o futbalovej horúčke, ktorú dokumentuje aj veľký divácky záujem o prvý domáci zápas v sezóne 2023/2024.

FOTOGALÉRIA: Futbalový ošiaľ v Košiciach

Prezident klubu Dušan Trnka považuje úvodný ligový súboj s „belasými" za príjemné podčiarknutie päťročnej práce na čele FC Košice. FC vznikol v roku 2018 po fúzii menších regionálnych klubov, úvodnú sezónu odohral v tretej lige a od sezóny 2023/2024 už bude súperiť so slovenskou futbalovou elitou. „Je to zadosťučinenie za našu poctivú prácu. FC Košice je nová značka na slovenskom futbalovom poli a my sme na tento klub právom hrdí. Už po postupe z druhej ligy bolo v meste cítiť zvýšený záujem o futbal, ale teraz je to hotová futbalová horúčka. Vstupenky na zápas so Slovanom sme vypredali za jediný deň a aj preto očakávam skvelú kulisu. Verím, že chlapci duel s úradujúcim majstrom zvládnu a diváci si sobotňajšie stretnutie užijú," povedal Dušan Trnka.

Po postupe z II. ligy zotrval pri trénerskom kormidle Anton Šoltis a do jeho kádra pribudli Lukáš Greššák, Michal Faško, Žan Medved, Marcel Vasiľ, Matúš Putnocký a Kristi Qose. Klubový manažment sa aj naďalej obzerá po posilách. „Všetci hráči, ktorí prišli, majú kvalitu a skúsenosti. Dôležité je, že takmer všetci boli s nami od začiatku a vďaka tomu mali viac času sa zohrať. Niektoré príchody boli nevyhnutné vzhľadom na stav v kádri, ale nie je vylúčené, že sa ešte budeme obzerať po posilách," prezradil generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk.

Zranený Paul Mullin skončil v opatere zdravotníkov.
Desivá zrážka v prípravnom zápase: Brankár United poslal súpera do nemocnice Zobraziť článok

Turczykovi by najväčšiu radosť urobilo, ak by sa do zostavy stabilne prepracoval jeden z vlastných odchovancov. „Sme nováčik súťaže a vstupujeme do nej pokorne. Radi by sme boli platný účastník Niké ligy a primárne sa zachránili. Všetko, čo dosiahneme navyše, nás určite poteší. Košice majú svoje meno a uvedomujeme si, že aj na nás sa budú chcieť súperi vytiahnuť. Veľmi nás teší divácky záujem o futbal v Košiciach a veríme, že diváci nám zostanú verní počas celej sezóny," uviedol Turczyk.

Hráči FC Košice odohrali v prípravnom období sedem stretnutí, v ktorých štyrikrát zvíťazili a trikrát prehrali. Absolvovali sústredenie v Česku, počas ktorého odohrali prípravné zápasy s Bohemians (1:4) a Pardubicami (2:0). Výsledkovo i herne zvládli generálku v maďarskom Miškovci, keď zvíťazili nad miestnym DVTK 1:0. „Prípravný blok hodnotím pozitívne. Najmä spočiatku sme trénovali tvrdšie a hľadali sme optimálne zloženie zostavy. Myslím si, že záverečné súboje už zniesli prísnejšie kritériá, no nielen preto, že sme v nich vyhrali. Hráči plnili pokyny a vložili do hry aj kus srdca. Budeme to od nich očakávať aj v majstrovskej súťaži," povedal tréner Šoltis.

David Silva vynikal skvelým prehľadom v hre.
Hviezdny záložník nečakane ukončil kariéru: S fanúšikmi sa rozlúčil v emotívnom videu Zobraziť článok

Rozpis ligových zápasov je k nováčikom tradične neúprosný a aj Košičanov budú v úvodných kolách čakať najambicióznejšie tímy súťaže. Po domácom zápase s majstrovským Slovanom nastúpia v Dunajskej Strede a v Trnave, vo štvrtom kole doma privítajú Žilinu. „Napriek tomu, že máme náročný úvod, verím, že budeme bodovať a najmä predvedieme kvalitné výkony," uviedol Šoltis.

V pozícii kapitána bude skúsený Erik Pačinda, ktorý bol s tromi gólmi (spoločne so Žanom Medvedom) najlepší tímový strelec v príprave. Aj on verí, že nováčik súťaže bude jej oživením: „Celá kabína sa veľmi teší na sobotňajší štart ligy. Sme radi, že tribúny budú plné. Slovan je silný súper, ktorý má teraz nahustený program, ale práve to môže byť naša výhoda. Takisto verím, že v sezóne budeme tešiť divákov kvalitnými výkonmi, a že budeme platný tím Niké ligy."

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});