Veľká rana pre slovenský biatlon: Ivona Fialková ukončila kariéru!

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková ukončila vo veku 28 rokov profesionálnu športovú kariéru. Rozhodla sa na základe osobných a zdravotných ...
  • Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková ukončila vo veku 28 rokov profesionálnu športovú kariéru. Rozhodla sa na základe osobných a zdravotných dôvodov.

FOTOGALÉRIA: Ivona Fialková

"Moja cesta profesionálnej športovkyne sa končí. Rozhodla som sa na základe osobných, ale aj zdravotných dôvodov," napísala na svojej facebookovej stránke.

"Vrcholový šport bol doteraz môj život a priznám sa, často som mala pocit, že som tomu dala viac, ako sa mi vrátilo v podobe výsledkov. Teraz spätne, keď sa obzriem na moje výsledky a vidím 5. miesto na ZOH, 6. miesto na MS a viaceré umiestnenia v TOP 10, som na seba hrdá a rovnako hrdá som na náš tím a všetko, čo sme za tie roky spolu zvládli. Športovať na Slovensku nie je vždy jednoduché. Držala to pokope rodina, VŠC Dukla, sponzori, aktuálne vedenie zväzu a aj vy fanúšikovia, ktorí ste fandili v dobrom aj zlom. Ďakujem."

Ivona Fialková štartovala na dvoch zimných olympijských hrách, v Pjongčangu 2018 obsadila so slovenskou štafetou piate miesto. Na MS 2020 v Anterselve skončila šiesta v stíhacích pretekoch, šiesta bola aj v štafete na MS 2019 v Östersunde.

"V biatlone sa často používa fráza - prechádzam na druhú stranu. Som zvedavá, ako tam bude. Vidíme sa," dodala na sociálnych sieťach.

Iba nedávno oznámila jej staršia sestra Paulína Bátovská Fialková, že je tehotná a prerušuje kariéru.

Správu aktualizujeme! 

Medzi potrestanými je aj úradujúci slovenský šampión.
UEFA opäť rozdávala pokuty: Medzi potrestanými Barcelona, United, ale aj Slovan! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});