Bývalá ženská svetová jednotka hlási návrat: Späť na kurtoch po troch rokoch!

Bývalá svetová jednotka rebríčka WTA Caroline Wozniacka sa po trojročnej prestávke vráti k tenisu. Tridsaťdvaročná Dánka vo štvrtok oznámila, ...
  • Zdroj: Northfoto

Bývalá svetová jednotka rebríčka WTA Caroline Wozniacka sa po trojročnej prestávke vráti k tenisu. Tridsaťdvaročná Dánka vo štvrtok oznámila, že plánuje štartovať na tohtoročnom US Open. Jej cieľom je účasť na budúcoročných OH v Paríži.

"Počas týchto troch rokov mimo hry som si musela vynahradiť čas s mojou rodinou. Stala som sa matkou a teraz mám dve krásne deti, za ktoré som veľmi vďačná. Stále však mám svoje ciele, ktoré chcem dosiahnuť. Chcem ukázať svojim deťom, že si môžete plniť sny bez ohľadu na vek. Ako rodina sme sa rozhodli, že je čas vrátiť sa späť a už sa neviem dočkať," citovala agentúra DPA z príspevku dánskej tenistky na Twitteri.

 
Podľa bývalej svetovej jednotky Kim Clijstersovej (vľavo) by sa mala ženská tenisová asociácia WTA a mužská ATP zjednotiť v jednu organizáciu.
Kim Clijstersová sa pridala k legendám: Toto si myslí o mužskej a ženskej asociácii Zobraziť článok

V článku pre časopis Vogue Wozniacka uviedla, že začne na turnaji Canadian Open v auguste a následne zamieri do New Yorku, kde je na pláne záverečný grandslam sezóny (28. augusta až 10. septembra). "Cieľom sú určite aj OH v Paríži," povedala Wozniacka, ktorá sa s kurtmi rozlúčila po Australian Open v roku 2020.

Wozniacka skončila s profesionálnou kariérou pre reumatoidnú artritídu, ktorú jej diagnostikovali v roku 2018. Bývalá líderka ženského rebríčka WTA uviedla, že jej ochorenie ustúpilo do remisie. Nedokáže však povedať, ako dlho bude môcť hrať na najvyššej úrovni: "Viem, že o päť rokov, keď budú deti v škole, už bude neskoro."

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});