Calderov pohár pre Hershey: Bears vo finále zdolali Coachella Valley

Hokejisti Hershey Bears získali dvanástykrát v histórii Calderov pohár. Vo finále play off zámorskej AHL zvíťazili nad ligovým nováčikom ...
  • Zdroj: getty images

Hokejisti Hershey Bears získali dvanástykrát v histórii Calderov pohár. Vo finále play off zámorskej AHL zvíťazili nad ligovým nováčikom Coachella Valley Firebirds 4:3 na zápasy.

V rozhodujúcom siedmom dueli triumfovali v noci na štvrtok na ľade Firebirds 3:2 po predĺžení.

Víťazný gól Hershey strelil v 17. minúte predĺženia z dorážky Michael Vecchione. Bears sa tešia z prvého titulu od roku 2010, s celkovo dvanástimi trofejami vedú historickú tabuľku. Todd Nelson, tréner Hershey, získal svoj druhý Calder Cup, v roku 2017 triumfoval s Grand Rapids.

Do Hokejovej siene slávy v Toronte uvedú tento rok aj Henrika Lundqvista.
Do Siene slávy uvedú Lundqvista, Barrassa, Vernona i Turgeona Zobraziť článok

Vo finále play off AHL nemal slovenský hokej zastúpenie. Hershey je farma klubu NHL Washington Capitals, Coachella Valley je farmársky tím Seattlu Kraken.