Zlaté Moravce odštartovali prípravu: Klub predstavil aj nové posily!

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce odštartovali v pondelok prípravu na novú sezónu Fortuna ligy. Na úvodnom tréningu pod vedením hlavného ...

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce odštartovali v pondelok prípravu na novú sezónu Fortuna ligy. Na úvodnom tréningu pod vedením hlavného trénera Vladimíra Cifraniča sa predstavilo sedemnásť hráčov do poľa a dvaja brankári.

Fotogaléria

Novou posilou sa stal Vladimír Majdan z FC Košice. Richard Nagy a Miroslav Gono z MŠK Žilina sú tiež s ViOnom dohodnutí, no čaká sa ešte na potvrdenie medzi klubmi. O miesto v tíme zabojujú aj hráči z minuloročného dorastu: Patrik Ďurek, Kristián Kolembus, Samuel Jakub, Šimon Pénzeš. S tímom trénujú aj Robert Stareček, Patrik Richter a Patrik Dulay, ktorí v uplynulej sezóne tiež hrávali za U19.

Z hosťovania v MFK Dubnica nad Váhom sa vrátil útočník Marek Švec. V prvý deň prípravy nebol k dispozícií hlavnému trénerovi Roman Čerepkai, ktorý je na zraze slovenskej reprezentácie do 21 rokov. K tímu sa pripojí v piatok. Novým členom v tíme je aj asistent trénera, ktorým sa stal Ján Pavlovčík.

Káder ViOnu prešiel po záchrane v baráži výraznou obmenou. Opustilo ho zatiaľ 13 futbalistov. Nové príchody klub čoskoro oznámi. "Tím sa určite rozrastie. V obrane potrebujeme posilniť a doplniť v podstate na každej pozícii. Hľadáme ešte hráčov do ofenzívy. Skautujeme a rokujeme každý deň od rána do večera. Chceme urobiť čo najmenej transferových chýb. Potrebujeme do našich podmienok získať kvalitných hráčov, ktorí majú aj charakter. Pracujeme na tom, aj keď to nie je jednoduché, no sme trpezliví," povedal pre klubovú stránku generálny manažér Marek Ondrejka.

FC ViOn odohrá v rámci letnej prípravy šesť zápasov. Prvý duel odohrá doma, keď v sobotu 24. júna privíta Petržalku.

        Program prípravy (zdroj: fcvion.sk):
24.6. o 10.30 h (ViOn Aréna): FC ViOn - FC Petržalka
30.6. o 17.00 h (Ladce): TJ Tatran Cementáreň Ladce - FC ViOn
8. júla o 11.00 h (Budapešť): FC Vasas - FC ViOn
12. júla o 11.00 h (MOL Akadémia Dunajská Streda): FC ETO Györ - FC ViOn
15. júla (čas ešte nie je známy, Györ): FC Baniyas - FC ViOn
22. júla o 18.00 h (ViOn Aréna): FC ViOn - FK Pohronie
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});