Parížska hviezda Mbappé: Nemám inú možnosť, pokračujem v PSG

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé vo štvrtok vyhlásil, že jeho jediná možnosť je nateraz zostať v Paríži Saint-Germain.
  • Zdroj: Northfoto

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé vo štvrtok vyhlásil, že jeho jediná možnosť je nateraz zostať v Paríži Saint-Germain.

FOTOGALÉRIA: Kylian Mbappé

Dvadsaťštyriročný útočník pred dvoma dňami potvrdil, že nevyužije opciu na automatické predĺženie kontraktu o dvanásť mesiacov, keď mu v lete 2024 vyprší súčasná zmluva. Zároveň informoval, že rozhodnutie padlo už pred rokom a s klubom o predĺžení kontraktu nikdy nerokoval.

"Už som na to odpovedal. Povedal som, že môj cieľ bol pokračovať v klube, zostať v PSG, teraz je to moja jediná možnosť," odpovedal Mbappe na otázku, ako vidí svoju najbližšiu budúcnosť. Francúzsky reprezentant sa momentálne pripravuje s národným tímom na piatkový zápas kvalifikácie EURO 2024 s Gibraltárom. 

Mbappe v utorok informoval vedenie klubu listom, aby potvrdil svoje rozhodnutie spred roka aj písomnou formou: "Nemyslel som si, že list môže niekoho ´zabiť´ alebo uraziť."

Jeho rozhodnutie okamžite vyvolalo špekulácie o tom, že z PSG odíde už toto leto. Tento zámer môže mať aj samotný klub, keďže v prípade vypršania zmluvy na budúci rok by hviezdny útočník odišiel úplne zadarmo. "Nie, nešokovalo by ma to," odvetil Mbappe na otázku o možnom prestupe.

Kapitán Francúzska zároveň odmietol špekulácie, že by načasovaním svojho rozhodnutia ovplyvnil prípravu národného tímu na najbližšie zápasy: "Ľudia môžu rozprávať, kritizovať, chápem to. Ale nemajú všetky informácie. Viem, čo robím a prečo to robím. Ako kapitán mam zodpovednosť a trochu rozruchu ma pred ňou nedonúti utiecť."

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu vyhlásil, že sa "posnaží presadiť", aby Mbappe zostal v krajine. "Chce, aby som zostal v Paríži a môj cieľ je zostať, takže sme na rovnakej vlnovej dĺžke," dodal.

Francúzi po zápase s Gibraltárom privítajú v pondelok ďalšieho súpera z B-skupiny Grécko. V úvodných dvoch dueloch vyhrali nad Holandskom (4:0) a Írskom (1:0). Informovala o tom agentúra AFP.

Sľubne rozbehnutú kariéru pribrzdili Süchtingovej vážne zdravotné problémy.
Hrozivý výsledok vyšetrenia talentovanej hráčky: Takáto diagnóza v tak mladom veku?! Zobraziť článok

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});