Anglický futbal v slzách: Zomrel bývalý futbalista a tréner Chelsea († 76)

Pre fanúšikov tohto klubu bol hrdina a pre mňa tiež. Bol srdce jedného z najlepších tímov Chelsea a okrem toho, že prispel k jej trofejným ...
  • Zdroj: TASR/AP

"Pre fanúšikov tohto klubu bol hrdina a pre mňa tiež. Bol srdce jedného z najlepších tímov Chelsea a okrem toho, že prispel k jej trofejným úspechom, vyjadroval aj jej ducha," povedal člen predstavenstva Daniel Finkelstein

FOTOGALÉRIA: John Hollins

Vo veku 76 rokov zomrel bývalý anglický futbalista a tréner Chelsea John Hollins. V rokoch 1963 až 1975 odohral za klub takmer 600 zápasov a od sezóny 1985/86 tri roky viedol tím. Informovala o tom agentúra DPA.

"Pre fanúšikov tohto klubu bol hrdina a pre mňa tiež. Bol srdce jedného z najlepších tímov Chelsea a okrem toho, že prispel k jej trofejným úspechom, vyjadroval aj jej ducha," povedal člen predstavenstva Daniel Finkelstein.

Po pôsobení v Queens Park Rangers a Arsenale sa Hollins vrátil na Stamford Bridge v roku 1983 na posledný rok svojej hráčskej kariéry. Klubu pomohol po päťročnej absencii postúpiť späť do prvej ligy, pričom o rok neskôr nahradil Johna Neala na poste trénera.

V roku 1997 sa stal dočasným koučom v Queens Park Rangers, neskôr pôsobil na lavičkách klubov Swansea, Rochdale a Stockport. Naposledy pôsobil ako tréner vo Weymouthe.

V roku 1982 mu za jeho prínos futbalu udelili vyznamenanie člen Rádu britského impéria (MBE). Jeho syn Chris Hollins v mene rodiny povedal: "John bol vždy veľmi skromný, pokiaľ ide o úlohu, ktorú zohral v histórii Chelsea. Mal len 15 rokov, keď podpísal zmluvu s klubom a vyhral s ním trofeje v 60. a 70. rokoch. Vždy nám hovoril, že miloval nosenie toho slávneho modrého trička. Bude nám chýbať a vždy budeme hrdí na to, čo dosiahol."

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});