Lionel Messi spôsobil v zámorí futbalový ošiaľ: Miami získalo okamžite milióny fanúšikov

Faktor Messi. Po oficiálnom oznámení, že Inter Miami podpísal Lionela Messiho (35), získal zámorsky klub za  necelé dva dni na sociálnej ...
  • Zdroj: TASR/AP

Faktor Messi. Po oficiálnom oznámení, že Inter Miami podpísal Lionela Messiho (35), získal zámorsky klub za necelé dva dni na sociálnej sieti Instagram 5,5 milióna nových sledovateľov. Momentálne ich má viac ako všetky kluby v NFL, MLB, NHL a MLS.

FOTOGALÉRIA: Lionel Messi spôsobil v zámorí futbalový ošiaľ

Inter Miami sa síce v tabuľke Východnej konferencie MLS nachádza len na 15. mieste, ale rozruch okolo neho je obrovský. Za všetko môže stredajšie video, v ktorom klub potvrdil, že Lionel Messi bude obliekať jeho dres. 

Ešte v stredu večer sledovalo Miami na Instagrame milión fanúšikov. V piatok ráno sa už toto číslo vyšplhalo na 6,5 milióna. To je najviac spomedzi všetkých zámorských klubov. Druhé miesto aktuálne patrí New England Patriots (4,9 milióna sledovateľov).

​Šialenstvo okolo jedného z najlepších futbalistov všetkých čias ovplyvnilo aj cenu vstupeniek, ktorú klub navýšil až o 1 400 percent. Pred Messiho oznámením stáli lístky 25 dolárov, teraz sa predávajú za 300 dolárov.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});