Oceliari angažovali kouča so skúsenosťami z NHL: V Košiciach bude pôsobiť víťaz Stanleyho pohára

Kanaďan Ryan Colville sa stal novým asistentom hlavného trénera HC Košice Dana Cemana. Vo funkcii vystriedal Fína Tima Saarikoskiho, ...
  • Zdroj: TASR/Roman Hanc

Kanaďan Ryan Colville sa stal novým asistentom hlavného trénera HC Košice Dana Cemana. Vo funkcii vystriedal Fína Tima Saarikoskiho, ktorý odišiel do Nemecka. Košický klub informoval o zmene v trénerskom štábe na oficiálnej stránke.

FOTOGALÉRIA: HC Košice

Pre Colvillea pôjde o prvú skúsenosť s európskym hokejom. V pozícii videoanalytika pracoval pre kluby zámorskej NHL Columbus Blue Jackets a Los Angeles Kings. Ako súčasť organizácie "kráľov" získal v roku 2012 Stanleyho pohár.

Neskôr pôsobil ako hlavný tréner a generálny manažér v klube Cincinnati Thunder v nižšej zámorskej súťaži NA3HL. Uplynulých päť sezón pôsobil ako asistent trénera v klube Red Deer Rebels vo WHL.

"Keď sme začali hľadať asistenta, prejavilo záujem veľa kvalifikovaných kvalitných trénerov z rôznych krajín. Po dôkladnom zvažovaní a viacerých rozhovoroch nás Ryanove skúsenosti, hokejové znalosti, osobnosť a charakter presvedčili, že práve on je pre nás voľba číslo jedna. Jeho skúsenosti z pozície video trénera v NHL budú nesmierny prínos pre našu video analýzu, prípravu a rozvoj. V kanadskom tíme Red Deer (WHL) nabral bohaté skúsenosti na pozícii asistenta trénera. Pre mňa bolo taktiež veľmi dôležité, že všetci ľudia, s ktorými Ryan spolupracoval a s ktorými som sa rozprával, potvrdili, že je to skromný, tvrdo pracujúci a charakterný človek. Veľmi sa teším na spoluprácu a myslím si, že perfektne zapadne do našej organizácie," uviedol tréner Dan Ceman pre klubovú stránku.

Craig Ramsay pokračuje pri slovenskej reprezentácii.
Craig Ramsay sa definitívne rozhodol: Povedie ešte slovenskú reprezentáciu? Zobraziť článok

 

Jeho nový asistent sa teší na prácu v klube, ktorý v uplynulom extraligovom ročníku 2022/2023 získal majstrovský titul a čaká ho aj pôsobenie v Lige majstrov. "Vďaka dosiahnutému úspechu a skvelej reputácii klubu a komunity som vedel, že Košice budú skvelé miesto pre moju prácu. Po rozhovoroch s Danom som vedel, že Košice sú perfektné miesto, v ktorom môžem pokračovať vo svojom rozvoji v úlohe trénera," poznamenal Colville.

Jeho predchodca na pozícii asistenta v košickom tíme Timo Saarikoski pôsobil v klube dve sezóny. Po nich zamieril do klubu EHC Freiburg v druhej najvyššej nemeckej súťaži, ktorý povedie ako hlavný tréner.

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});