FC Barcelona má na lane prvú letnú posilu: Hotový prestup môže zmariť jedine vedenie La Ligy

Španielsky futbalista Inigo Martinez (32) by mal byť prvou posilou FC Barcelona v nasledujúcom ročníku 2023/24.
  • Zdroj: Northfoto

Španielsky futbalista Inigo Martinez (32) by mal byť prvou posilou FC Barcelona v nasledujúcom ročníku 2023/24.

Skúsený obranca sa s „Blaugranas" dohodol na dvojročnej zmluve po tom, čo mu vyprší pôvodný kontrakt s Athleticom Bilbao. Napriek tomu, že sa obe strany dohodli, situácia sa môže v súvislosti s finančnými problémami Barcelony zmeniť.

FOTOGALÉRIA: Inigo Martinez

Vedenie čerstvého majstra Španielska rokuje s La Ligou o schválení ekonomického plánu „životaschopnosti", ktorý vyrieši problémy Barcelony v nasledujúcom prestupovom období. Existuje možnosť, že by vedenie súťaže plán čiastočne alebo úplne zmarilo, čím by prestup skomplikovali. Informoval o tom španielsky denník Marca.

Hlavný tréner Kataláncov Xavi Hernandez viackrát uviedol, že prioritou je angažovať náhradu za odchádzajúceho defenzívneho stredopoliara Sergia Busquetsa a podpis Martineza by sa mohol odložiť. Ak sa Barcelone nepodarí hráča Bilbaa podpísať, v zmluve je aj klauzula, podľa ktorej bude musieť byť odškodnený a môže si hľadať nového zamestnávateľa. Katalánsky klub by musel zároveň kompenzovať platový rozdiel, ak by v novom pôsobisku zarábal menej, ako na Camp Nou.

Barcelona však zostáva optimistická a verí, že plán vedenie súťaže schváli, no je otázne, za akých podmienok. Klub i liga rokujú o dohode už niekoľko týždňov, zatiaľ však bez výsledku.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});