Osudný pád z koňa: Česká jazdkyňa († 55) podľahla fatálnym zraneniam!

Po páde z koňa v českej obci Neratov v Pardubickom kraji zomrela v nedeľu doobeda päťdesiatročná jazdkyňa Irena Malá. Po parkúrovej súťaži ...
  • Zdroj: Getty/cmannphoto

Po páde z koňa v českej obci Neratov v Pardubickom kraji zomrela v nedeľu doobeda päťdesiatročná jazdkyňa Irena Malá. Po parkúrovej súťaži na ňu počas tréningu šliapol kôň a napriek snahe záchranárov zraneniam podľahla.

Česká pretekárka po oficiálnych parkúrových pretekoch v Neratove zostala trénovať na prekážkach s ďalším koňom. Pád z neho sa jej však stal osudným. Kôň jej šliapnutím spôsobil fatálne zranenia, ktorým podľahla.

"Jednalo sa o účastníčku našich pretekov, ktorá sa s nami dohodla, že po skončení poslednej súťaže ešte absolvuje niekoľko tréningových skokov so svojím druhým koňom. Pripravovala sa s trénerom a prišlo k nešťastnému pádu. Ihneď bola pri nej zdravotníčka, ktorá ešte z areálu neodišla a zahájila resuscitáciu. Žiaľ, zranenia boli natoľko vážne, že sa jazdkyňu nepodarilo zachrániť," citoval portál idnes.cz slová riaditeľa pretekov Tomáša Kociána.

Ilustračná fotografia.
Zomrela legenda († 76) svetovej atletiky: Ako prvý zabehol stovku pod 10 sekúnd Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});