Cristiano Ronaldo chce hrať na budúcoročnom EURO: A čo MS 2026?

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo nevylúčil účasť na MS v roku 2026. Jeho prvoradým cieľom je však štartovať na ME, ktoré sa uskutočnia ...
  • Zdroj: TASR/AP

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo nevylúčil účasť na MS v roku 2026. Jeho prvoradým cieľom je však štartovať na ME, ktoré sa uskutočnia o rok v Nemecku. Uviedol to pre portál straitstimes.com.

FOTOGALÉRIA: Cristiano Ronaldo

Podľa zdroja si dal 38-ročný útočník krátkodobý cieľ, no účasť na MS v roku 2026 v USA a Kanade nevylúčil: "Najprv chcem hrať v budúcej sezóne na ME. Je dôležité pozerať sa na krátkodobé ciele. A potom uvidíme, čo bude ďalej."

Ronaldo odohral v reprezentácii 198 zápasov, v marci tohto roka sa stal celosvetovým rekordérom v počte štartov za národný tím. V historickom rebríčku sa odpútal od Kuvajťana Badera Al-Mutawu. Son Chin Ann z Malajzie v rokoch 1969-1984 reprezentoval svoju krajinu 184-krát. Portugalčan debutoval v A-tíme ako 18-ročný v auguste 2003 v stretnutí s Kazachstanom. Celkovo štartoval na piatich majstrovstvách sveta, v roku 2016 vyhral s tímom európsky šampionát vo Francúzsku.

Futbalista Cristiano Ronaldo z Al-Nassr.
Ronaldo prezradil, čo ho v arabskom svete prekvapilo: To bolo veľmi divné! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});