Šikanovali ho, tak sa dal na bojové umenia: Rozhodol som sa, že to už nebudem ďalej tolerovať

Slovenský MMA bojovník Marián Jakubík sa opäť predstaví v organizácii RFA, tentokrát pod MMA pravidlami. V oboch jeho zápasoch pod taktovkou ...
  • Zdroj: RFA

Slovenský MMA bojovník Marián Jakubík sa opäť predstaví v organizácii RFA, tentokrát pod MMA pravidlami. V oboch jeho zápasoch pod taktovkou RFA prehral a teraz urobí všetko pre to, aby sa vrátil späť na víťaznú vlnu. V ceste mu bude stáť Dávid Tiep.

 

Zápas Jakubík vs.Tiep bude súčasťou RFA 11, ktorý prebehne už 10. júna. Lístky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

FOTOGALÉRIA: Šikanovali ho, tak sa dal na bojové umenia

Šikana ho prinútila začať trénovať

Všetko zlé je na niečo dobré. Prvý kontakt s bojovými umeniami zažil Jakubík ako tínedžer, keď už pohár jeho trpezlivosti kompletne pretiekol. „Pre bojové športy som sa rozhodol kvôli častému napádaniu zo strany starších neprispôsobivých chalanov z Bánoviec. Ako 15-roční chalani sme sa s kamarátmi rozhodli, že už to ďalej nebudeme tolerovať a začali sme navštevovať klub Fight GymBánovce,“povedal Marián Jakubík.

Aj keď zápasí na profesionálnej úrovni, stále ho MMA nedokáže naplno uživiť. Popri jeho živote bojovníka ešte musí pracovať. „Mimo bojových športov pracujem a vo voľnom čase sa venujem hlavne rodine, pretože toho času je veľmi málo. Venujem sa aj streleckým športom a vojenskej technike,“ uviedol Jakubík.

Karlos Vémola v zápase s Patrikom Kinclom.
Karlos Vémola priznáva vážne zdravotné problémy: Toto ho trápi! Zobraziť článok

V rámci organizácie bez víťazstva

Už hneď na druhom turnaji RFA: Grand Opening zápasil Marián Jakubík z pozície domáceho bojovníka, no pár sekúnd pred klaksónom ho ukončil na RNC Brazílčan Julio Barreto. Polrok nato skúsil šťastie opäť, tentokrát pod pravidlami Real Fight. Proti Ivanovi Klevetsovi teda nemohol využiť svoju najväčšiu zbraň, ktorou je nepochybne grappling a BJJ, a prehral na body.

Jakubík všetky svoje víťazstvá dosiahol pred limitom, pričom veľkú časť tvoria výhry na submission. „Obľúbenú techniku v grapplingu nemám. Snažím sa pracovať na viacerých technikách, ale najviac ukončení mám na armbar a RNC,“ uviedol slovenský bojovník.

RFA 11 sa uskutoční 10. júna v bratislavskom Dome Športu.
Rozbehnutý Toporcer si nedával servítku pred ústa: Potom si to môžem dať s Vietnamcom! Zobraziť článok

Zmena súpera a návrat do Bratislavy

Pôvodne sa v ľahkej váhe mal Marián Jakubík predstaviť proti Martinovi Horínkovi, no aj keď sa obaja RFA 11 zúčastnia, tentokrát súpermi nebudú. „Zápas s Horinkom sa začal komplikovať už od začiatku, keď po potvrdení zápasu vznikali rôzne výzvy na iné zápasy. Ja som túto vec najprv ignoroval a čakal na oficiálne info. Horinek bude zápasiť o váhovú kategóriu vyššie a neprídeme ani o jeden zápas, čo ma veľmi teší. S Horínkom sa teda stretneme možno na inom evente,“ popísal dôvod zmeny súpera.

Ním bude Dávid Tiep, na ktorého sa pripravuje predovšetkým v postoji. „Priebeh zápasu s Davidom určite premyslíme a zvolíme najlepšiu možnú stratégiu. Posledný zápas som mal podľa pravidiel Real Fight, takže chcem byť pripravený na postojovú stránku boja,“ povedal pred zápasom na RFA11. Ten prebehne už 10. júna a sledovať ho môžete prostredníctvom platformy PPV.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});