V boji o Vémolu aj slovenské eso! Informatik sa chystá získať titul Oktagonu

Pavol Langer (11-9) patrí medzi nenápadných borcov Oktagon MMA, ktorého čaká čoskoro životná príležitosť.
  • Zdroj: OKTAGON MMA

Pavol Langer (11-9) patrí medzi nenápadných borcov Oktagon MMA, ktorého čaká čoskoro životná príležitosť.

Košický borec totiž vyzve v Oberhausene do boja o dočasný titul poloťažkej váhy bývalého borca PFL či účastníka Dana White´s Contender Series Alexandra Poppecka (16-4).

Langer pôsobí v najznámejšej česko-slovenskej MMA organizácii od jej začiatkov. Dokazuje to aj jeho stret s Michalom Kotalíkom, ktorý sa konal na rovnakom gala, na ktorom sa v roku 2016 stal šampiónom Výzvy Gábor Boráros. Málokto o Langerovi vie, že je vyštudovaný informatik, ktorý v tomto obore pracuje pre slovenskú firmu.

 

 

„Vyštudoval som Technickú univerzita v Košiciach. Som rodák z Košíc a nikdy som nebol konfliktný typ,“ to je opis, ktorý k možnému budúcemu šampiónovi Oktagonu rozhodne sedí. Skromný a pracovitý zápasník sa postaví skúsenému borcovi, ktorý posledne porazil nemeckú legendu tohto športu Martina Zawadu. Titulový súboj si slovenský borec vyslúžil výhrou nad dvojkou rankingu poloťažkej divízie, ktorou bol Rafael Xavier.

„Bolo mi povedané, že v prípade výhry nad Xavierom by som sa mohol dostať do titulovej šance. Bola to pre mňa hlavná motivácia, prečo ten zápas zobrať. Priznám sa, že som tomu uveril až keď som videl na grafike potvrdené, že budem bojovať s Poppeckom. Veľmi ma to potešilo, je to pre mňa veľká šanca niečo dokázať v tomto športe!“

 

 

„Poppeck je mojou životnou príležitosťou, tak som sa na to aj pripravoval. Je to všestranný bojovník, ktorý je silovo disponovaný. Určite je poraziteľný, čiže cesta ako ho zvíťaziť existuje. Má rád tvrdé kopy, to je jeho silná stránka,“ pokračoval Langer.

Tento súboj mnohí vrátane organizácie označujú ako súboj o šampióna divízie, ktorým je Karlos Vémola. „Keby som si mohol dať v budúcnosti zápas s Karlosom, bola by to čerešnička na torte. Bola by to pre mňa česť, ale snažím sa príliš nepozerať dopredu. Aktuálne sa sústredím len na najbližší zápas.“

Langer sa proti Poppeckovi postaví už 17.6.2023 v Oberhausene na Oktagon 44, na ktorom sa predstaví aj Rony Paradeiser (16-8) a v rámci projektu Tipsport Game Changer uvidíme štvrťfinále v podaní Bojana Veličkoviča (22-12) a domáceho Christiana Jungwirtha (14-6). Posledného postupujúceho do semifinále odhalí súboj Marcel Grabinski (23-7) vs Andreas Michailidis (14-6). V rezervnom súboji miliónovej pyramídy si to rozdajú Lukas Siwiec (8-2) a John Hathaway (18-2).

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});