Podkonický sa dohodol na novom kontrakte: Bude asistent trénera v KHL

Andrej Podkonický (45) bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť ako asistent trénera v ruskom klube Avangard Omsk.
  • Zdroj: TASR - Roman Hanc

Andrej Podkonický (45) bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť ako asistent trénera v ruskom klube Avangard Omsk.

Účastník KHL o tom informoval na svojom oficiálnom webe. Podkonický bol v uplynulom ročníku člen trénerského štábu v bratislavskom Slovane a vo funkcii asistenta pôsobil v slovenskej reprezentácii.

Podkonický podpísal kontrakt na jeden rok, bude asistent hlavného trénera Michaila Kraveca. "Hľadali sme progresívneho trénera s perspektívou, ktorý má schopnosti na prácu s našimi obrancami. Podkonický vyhral dvakrát slovenský titul, má bohaté skúsenosti s reprezentáciou i bronzovú olympijskú medailu. Pôsobil ako asistent i ako hlavný tréner, špecializuje sa na rozvoj obrancov a hru v oslabení. Veľa času venuje analyzovaniu videa, taktike, má rád prácu s mladými hráčmi. Dôležité je aj to, že hral v Rusku, hovorí po rusky a anglicky. Podpisom Podkonického sme skompletizovali trénerský štáb pre budúcu sezónu," uviedol na klubovej stránke Anton Kurjanov, generálny manažér Avangardu.

Omsk vypadol v uplynulej sezóne v semifinále play off KHL s AK Bars Kazaň 1:4 na zápasy.

Podkonický ako hráč pôsobil v Rusku v tíme Viťaz Čechov v sezóne 2007/2008. Ako asistent trénera bol pri slovenskej reprezentácii od roku 2018, v úlohe hlavného kouča viedol HKM Zvolen (2018 až 2002) a Slovan Bratislava (2021/22).
 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});