Svetový šampión absolvuje premiéru v RFA: Náš zápas bude poriadna lakťová sekanica!

Reprezentant bratislavského Hanuman Gymu Marco Novák má pred sebou premiéru v organizácii Real Fight Aréna. Jeho súperom bude český thaiboxer ...
  • Zdroj: RFA

Reprezentant bratislavského Hanuman Gymu Marco Novák má pred sebou premiéru v organizácii Real Fight Aréna. Jeho súperom bude český thaiboxer Štěpán Guba, ktorý sa naposledy predviedol takticky dokonalý výkon na RFA Ring Tour v Trnave.

FOTOGALÉRIA: Marco Novák

Novák pred domácim publikom očakáva napínavý súboj, v ktorom si obaja thaiboxeri budú chcieť presadiť svoju hru. Zápas Novák vs. Guba bude súčasťou RFA 11 v Bratislave. Celý turnaj prebehne 10. júna a lístky naň sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

Od filmov až po titul majstra sveta

Veľká časť zápasníkov sa dala na dráhu bojových umení práve vďaka filmom s podobnou tematikou. Podobný prípad je aj sympatický Slovák, ktorý si zamiloval úpolové športy už ako malý chlapec. „V detstve som sledoval rôzne videá bojových športov a filmy na internete alebo v televízii. Páčilo sa mi to, tak som si povedal, prečo to neskúsiť,“opísal svoj prvý kontakt s bojovými umeniami.

V thajskom boxe nazbieral veľké množstvo svetových úspechov, medzi ktorými vyčnievajú tituly majstra sveta WKU a WMC. Okrem Muay Thai si vyskúšal aj MMA, kde medzi profesionálmi má skóre 2-0. „Či už MMA alebo thaibox, záleží hlavne od prípadnej ponuky. Určite ale budem vždy viac thaiboxer než MMA zápasník.Thaibox bude vždy moja srdcovka,“ povedal Marco Novák.

Takto v novembri 2019 bojoval Vémola (vľavo) proti Véghovi.
Karlos Vémola v tom má jasno: Proti Attilovi Véghovi chce ukončiť kariéru Zobraziť článok

Motivácia je titul

Vo váhe do 70 kilogramov sa v titulovom zápase predstavia Tadeáš Růžička a Jacob Mikula, ktorý si svoju šancu vybojoval na RFA 9. Práve s Růžičkom si Novák už dvakrát zmeral sily a v oboch prípadoch vyšiel ako porazený. Prípadný zápas s Mawarom je určite niečo, čo by Marca po prípadnom víťazstve zaujímalo. „Motivácia je samotný titul a nie ten, kto ho bude vlastniť. Tadeášovi mám určite čo vracať, takže ak by som sa dopracoval až k titulu, bolo by super, ak by to bolo práve proti nemu,“ vyhlásil pred jeho súbojom na RFA 11.

Lakťová sekanica v Bratislave

Ešte pred potenciálnym duelom s Růžičkom bude musieť Marco Novák zvládnuť inú prekážku. Ňou je Štěpán Guba, ktorý je typovo veľmi podobný thaiboxer ako Novák. „Štěpán je tvrdý ortodoxný thaiboxer, podobne ako ja. Zápas by mohol byť poriadna lakťová sekanica, ale uvidíme, čo samotný zápas prinesie a ako sa bude vyvíjať,“predpovedá Marco Novák.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});