Zámorský expert vychválil talentovaného slovenského brankára: Je predurčený na post jednotky v NHL

Slovenský hokejový brankár Adam Gajan (19) v uplynulej sezóne zaujal výkonmi v zámorských mládežníckych ligách i na MS hráčov do 20 rokov. ...
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejový brankár Adam Gajan (19) v uplynulej sezóne zaujal výkonmi v zámorských mládežníckych ligách i na MS hráčov do 20 rokov. Podľa experta Daytona Reimera z The Hockey Writers by mohlo meno popradského rodáka zaznieť v druhom či treťom kole tohtoročného draftu do zámorskej NHL. Prirovnal ho tiež k dvom hviezdam profiligy.

FOTOGALÉRIA: Adam Gajan

Gajana vyhlásili za najlepšieho brankára ostatných MS hokejistov do 20 rokov. V budúcej sezóne bude chytať za tím Univerzity Minnesota-Duluth v súťaži NCAA. „Nemalo by trvať dlho, kým sa tam stane brankárskou jednotkou. Poskytne mu to veľa priestoru na rozvoj. Na drafte by mal prísť na rad v úvode druhého či tretieho kola, no vzhľadom na heroické výkony na MSJ je tu malá šanca na záver prvého kola. Treba ho sledovať, lebo má potenciál vystreliť vysoko," napísal Reimer o Slovákovi, ktorý mu štýlom pripomína Rusov Andreja Vasilevského či Sergeja Bobrovského.

„Gajan považuje Vasilevského za svoj vzor a obaja naozaj majú niečo spoločné. Využívajú svoju robustnú postavu na to, aby zabrali veľkú časť bránky a obmedzili strelcom možnosti na zakončenie. Gajanova atletickosť a schopnosť bleskovo zasiahnuť betónom či korčuľou pripomína Bobrovského. Bez ohľadu na to, na koho sa podobá, určite je predurčený byť brankárska jednotka v NHL. Tímy však musia byť trpezlivé v súvislosti s jeho rozvojom. Keď bude pripravený, chopí sa svojej šance, tak ako to v minulosti urobil aj Bobrovskij," vyhlásil odborník.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});