Chelsea oznámila veľkú novinku: Predstavila nového trénera

Novým trénerom futbalistov Chelsea sa stal Mauricio Pochettino (51). Argentínsky kormidelník podpísal s klubom anglickej Premier League ...

Novým trénerom futbalistov Chelsea sa stal Mauricio Pochettino (51). Argentínsky kormidelník podpísal s klubom anglickej Premier League zmluvu na dva roky.

Fotogaléria

Veľkoklub má za sebou nevydarenú sezónu, obsadil dvanáste miesto a zaznamenal tak najhorší výsledok v domácej súťaži od roku 1994. Informáciu priniesla agentúra AP.

Pochettino pôsobil naposledy v Paríži Saint-Germain, odkiaľ odišiel v júli. V Premier League viedol vyše päť rokov aj Tottenham, s ktorým sa prebojoval do finále Ligy majstrov. Funkcie vo svojom novom klube sa ujme 1. júla a súčasťou jeho zmluvy je aj opcia na ďalší rok. Na lavičke nahradí Grahama Pottera, ktorý odišiel v marci a tím dočasne viedol Frank Lampard.

Pred rokom odkúpilo klub konzorcium vedené americkým podnikateľom a investorom Toddom Boehlym. V predošlých dvoch prestupových obdobiach investovalo obrovské sumy do nákupu nových posíl, no bez úspechu. Tím zaznamenal v jarnej časti domácej súťaže len päť víťazstiev a na začiatku roka ťahal šnúru šiestich stretnutí vo všetkých súťažiach s jedným gólom.

Futbalisti SSC Neapol počas osláv titulu.
Veľké prekvapenie pre Lobotkov Neapol: Správa, ktorú nikto nečakal! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});