Kolaps na ihrisku, radosť z postupu v nemocnici

Na tribúnach londýnskeho Wembley tuhla fanúšikom krv v žilách! Už po dvanástich minútach hry rozhodujúceho zápasu o postup do anglickej ...
  • Zdroj: Instagram/tomlockyer

Na tribúnach londýnskeho Wembley tuhla fanúšikom krv v žilách! Už po dvanástich minútach hry rozhodujúceho zápasu o postup do anglickej Premier Legaue medzi mužstvami Luton Town a Coventry City (1:1, na penalty 6:5) skolaboval kapitán Lutonu Tom Lockyer (28).

Bez cudzieho zavinenia sa zrútil na trávnik a nedokázal vstať. Počas zásahu zdravotníkov bol pri vedomí. S kyslíkovou maskou ho previezli do nemocnice. Tam sa k nemu pripojili jeho rodičia. Lockyer strelil víťazný gól v semifinále play-off proti Sunderlandu a vyhlásili ho za klubového hráča sezóny.

Luton nakoniec dôležitý súboj zvládol aj bez neho a po 31 rokoch sa vracia do Premier League. Waleský reprezentant oslavoval postup na nemocničnom lôžku. Jeho otec Steve zavesil na sociálnu sieť fotografiu tešiaceho sa syna. „Tu je Tomov otec. Tom je v poriadku. Je veľmi šťastný, ale aj smutný, že nemôže byť so svojimi spoluhráčmi,“ napísal k nej.

Tréner Lutonu Rob Edwards mal zmiešané pocity: „Musím byť úprimný, jediná vec, na ktorú teraz myslím, je Tom Lockyer,“ vyhlásil. Jeho pravá ruka ostáva v nemocnici, kde sa podrobí ďalším vyšetreniam.

Chelsea momentálne patrí až 10. miesto tabuľky.
Chelsea oznámila veľkú novinku: Predstavila nového trénera Zobraziť článok