Najlepší výkon si nechal na záver sezóny: Slovenského útočníka obral o hetrik milimetrový ofsajd!

Sezónu uzavrel vo veľkom štýle. Slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík (23) zavŕšil svoje ročné hosťovanie v portugalskej Primeira ...
  • Zdroj: TASR

Sezónu uzavrel vo veľkom štýle. Slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík (23) zavŕšil svoje ročné hosťovanie v portugalskej Primeira Lige dvomi presnými zásahmi. Nechýbalo veľa a dokonca sa mohol tešiť aj z hetriku.

FOTOGALÉRIA: Róbert Boženík

Rodák z Terchovej výraznou mierou prispel k hladkej výhre Boavisty Porto na pôde Chavesu 4:1. Najskôr presne umiestnenou hlavičkou zvyšoval v 43. minúte na 2:0 a do streleckej listiny sa zapísal aj v 62. minúte, keď uspel zoči-voči brazílskemu brankárovi Vitorovi.

Sieť sa mu navyše podarilo rozvlniť ešte raz v 84. minúte. O tretí presný zásah v stretnutí ho ale obral systém VAR, ktorý odhalil, že sa talentovaný útočník pri vyslaní finálnej prihrávky nachádzal v tesnom postavení mimo hru. Už o minútu neskôr ho tréner stiahol z hracej plochy.

Boavista obsadila v konečnej tabuľke portugalskej najvyššej futbalovej súťaže 9. miesto.

GÓLY RÓBERTA BOŽENÍKA V ČASE 0:15 A 0:40