Česi majú ťažké srdce na slovenského rozhodcu: Mohol Synek za ich prehru? Na MS končí!

Ovplyvnil zápas?! Česi sa hnevajú na slovenského rozhodcu. Dôvodom je pochybenie v závere zápasu Česko - Kanada.
  • Zdroj: archív Š.S.

FOTOGALÉRIA: Šimon Synek

Na konci tretej tretiny zápasu Česko - Kanada sa rozhodli hrať naši susedia proti "javorovým listom" vabank. Odvolali brankára a snažili sa poslať dramatický zápas do predĺženia.

Na ukazovateľovi skóre svietil stav 2:1 v prospech kolísky hokeja. Českí hráči nahodili puk do útočného pásma, no jeden z hokejistov tam bol skôr - teba bol signalizovaný ofsajd.

Český hráč sa za bránkou súpera dotkol puku, a tak mal nasledovať hvizd rozhodcu, avšak Šimon Synek, čiarový arbiter, nechal hru pokračovať. Hokejisti spoza rieky Moravy boli poriadne zaskočení, prestali hrať. To využili Kanaďania, ktorý zvýšili svoj náskok na 3:1 a ovládli dramatický duel.

Po stretnutí boli Česi frustrovaní a ostro kritizovali výkon slovenského rozhodcu. Celá situácia mala dohru - jediný slovenský arbiter na MS do záverečných bojov o titul majstra sveta nezasiahne, rozhodla o tom komisia rozhodcov.