Bývalá svetová jednotka zúri: Som extrémne šokovaná a sklamaná!

Bývalá svetová jednotka Simona Halepová (31) obvinila Medzinárodnú agentúru pre bezúhonnosť tenisu z toho, že zdržuje prejednávanie jej ...
  • Zdroj: TASR/AP

Bývalá svetová jednotka Simona Halepová (31) obvinila Medzinárodnú agentúru pre bezúhonnosť tenisu z toho, že zdržuje prejednávanie jej dopingového prípadu pred nezávislým tribunálom.

Bývalá šampiónka Roland Garros a Wimbledonu nehrá od minuloročného US Open a od októbra má predbežne zastavenú činnosť.

Halepová bola na US Open pozitívne testovaná na liek roxadustat, ktorý stimuluje tvorbu hemoglobínu a červených krviniek. Tridsaťjedenročná Rumunka odmietla, že by si látku vzala úmyselne. Tvrdí, že sa jej malé množstvo lieku na anémiu dostalo do tela zo schváleného doplnku stravy, ktorý bol kontaminovaný.

Dôkazy o údajnej kontaminácii poskytla Halepová podľa svojich slov Medzinárodnej tenisovej federácii v decembri a čakala, že nezávislý tribunál sa bude zaoberať jej prípadom vo februári. Rokovanie však bolo odložené na marec a neskôr bolo posunuté znova.

Legendárnu Martinu Navrátilovú čaká teraz boj s rakovinou.
Navrátilová dostala ocenenie za jej prínos pre tenis: Ako sa má po prekonaní rakoviny? Zobraziť článok

Minulý týždeň bola Halepová obvinená z ďalšieho porušenia antidopingových pravidiel po tom, čo ITIA odhalila nezrovnalosti v jej biologickom páse.

Aj týmto prípadom sa má zaoberať nezávislý tribunál, ITIA ale podľa Halepovej rokovania už tretíkrát odložila. "Prístupom ITIA som extrémne šokovaná a sklamaná. Opakovane som žiadala o prerokovanie svojho prípadu a ITIA opakovane žiadala o jeho odloženie. Kedy sa to zastaví? Mám právo na rýchle vypočutie. To, čo sa deje, je porušenie mojich práv," uviedla na twitteri víťazka 24 turnajov.

ITIA vo vyhlásení pre agentúru Reuters uviedla, že navrhla, aby sa oba prípady prejednávali naraz a nie zvlášť. "Aby k tomu mohlo dôjsť, chceme poskytnúť všetkým stranám (vrátane nezávislého tribunálu) dostatok času na preštudovanie dôležitých materiálov súvisiacich s najnovším obvinením," povedala agentúra.

(ilustračné foto)
Spolupracoval so Štěpánkom či Kvitovou: Uznávaný český tréner († 58) si vzal život Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});