Ostré slová z Montrealu na účet Slafkovského: Takto sa v NHL nehrá! Na čom by mal zapracovať?

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (19) sa musel vo svojej prvej sezóne v zámorí veľa vecí naučiť. Významne mu v tom pomáhal ...
  • Zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (19) sa musel vo svojej prvej sezóne v zámorí veľa vecí naučiť. Významne mu v tom pomáhal Adam Nicholas, riaditeľ hokejového rozvoja v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens. Odborník prezradil, na čom s vlaňajšou jednotkou draftu nováčikov pracoval.

FOTOGALÉRIA: Slafkovský musí v lete zapracovať na týchto veciach

„Snažili sme sa ho naučiť, ako hrať po celej dĺžke i šírke klziska a rozlíšiť, kedy je to nutné a kedy nie. Videli ste, že zo začiatku sa snažil mať puk stále na hokejke, vstúpiť s ním do útočného pásma a ukázať svoj talent. Nuž, tak sa v NHL stále nehrá," vysvetlil Nicholas v rozhovore pre oficiálny klubový web. Doplnil, že nedostatky Slafkovského spoločne rozoberali pri analýzach s pomocou videí.

„Pracovali sme s ním iba na jeho hernom štýle. Povedali sme si, kedy treba puk nahodiť do pásma, kedy ho nastreliť do voľného priestoru a potom ho dokorčuľovať. Na tieto veci sme sa zamerali a chceli sme, aby si ich osvojil. Mám pocit, že jeho vývoj ide tým správnym smerom a dostáva sa tam, kde ho potrebujeme mať," pokračoval Nicholas, ktorý dal Slafkovskému inštrukcie na leto: „Musí si nacvičiť hru za bránkovou čiarou a v predbránkovom priestore, aby bol produktívny aj v týchto oblastiach."

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský.
Tvrdá kritika fínskeho trénera: Prečo Dvorský nedostal šancu ako Slafkovský? Zobraziť článok

Bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu utrpel v januári zranenie kolena, ktoré ho vyradilo zo zvyšku sezóny. Slafkovský preto nehral za Slovensko na ostatných majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov a nehrá ani na prebiehajúcom seniorskom svetovom šampionáte. Pred rokom z neho Montreal urobil historicky prvú slovenskú jednotku draftu NHL.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});