Slafkovský vlani zostal tesne pod vrcholom: Lopušanová teraz získala prestížne ocenenie

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová sa stala držiteľkou Ceny Piotra Nurowského pre najlepšieho mladého športovca Európy v zimných športoch ...
  • Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová sa stala držiteľkou Ceny Piotra Nurowského pre najlepšieho mladého športovca Európy v zimných športoch za rok 2023.

Prestížne ocenenie si prevzala v piatok večer v Paríži počas 43. seminára Európskych olympijských výborov. Informoval o tom portál olympic.sk.

Lopušanová je prvá slovenská držiteľka Ceny Piotra Nurowského. Vlani skončil v tejto ankete pre mladých športovcov od 14 do 18 rokov hokejista Juraj Slafkovský na 2. mieste. Cenu Piotra Nurowského udeľujú každoročne mladým športovcom, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony vo svojom športe a zároveň na športoviskách i mimo nich stelesňujú a reprezentujú olympijské hodnoty a myšlienky.

Nela Lopušanová sa dostala medzi päticu kandidátov a kandidátiek na Cenu Piotra Nurowského pre najlepšieho mladého športovca Európy v roku 2023.
Ďalší slovenský športovec bojuje o prestížnu cenu: Vlani Slafkovský, teraz Lopušanová Zobraziť článok

O víťazovi ankety rozhodovali zástupcovia národných olympijských výborov z Európy. Najskôr určili v spolupráci s odbornou komisiou Európskych olympijských výborov (EOV) päticu finalistov a po ich prezentácii na parížskom seminári hlasovali o konečnom poradí. "Reprezentovať krajinu je pre mňa najväčšia česť a najvyššia priorita. Mojim cieľom je kvalifikovať sa s reprezentáciou na zimné olympijské hry,“ povedala vo svojej prezentácii Lopušanová.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});