Smejkal proti Slovákom nastúpi, meno brankára tréneri Česka tajili

Český hokejista Jiří Smejkal nastúpi v piatkovom zápase proti Slovensku na MS (15.20 SELČ) napriek nepríjemnému zraneniu na tréningu. ...

Český hokejista Jiří Smejkal nastúpi v piatkovom zápase proti Slovensku na MS (15.20 SELČ) napriek nepríjemnému zraneniu na tréningu. Smejkal prišiel vo štvrtok o niekoľko zubov a v stretnutí bude mať celotvárový kryt.

Fotogaléria

Meno brankára na postfederálne derby tréneri prezradiť nechceli. "Máme troch vynikajúcich brankárov a súpisku sa dozviete hodinu pred zápasom. Veď to poznáte," citovali asistenta trénera Libora Zábranského české médiá.

Na snímke zľava český hokejista Dominik Kubalík, hráč Slovenska Marek Hrivík, hráč Česka Filip Chytil a hráč Slovenska Miloš Kelemen.
Slovensko – Česko ONLINE: Slováci tesne prehrali v úvodnom zápase šampionátu Zobraziť článok

Tréneri si nechávali mená brankárov pre seba do poslednej chvíle aj na vlaňajšom šampionáte, kde Česi získali bronz. K dispozícii sú Šimon Hrubec, Karel Vejmelka a Marek Langhamer. Na štvrtkovom tréningu sa zranil aj lekár tímu Antonín Chochola, ktorý utŕžil ranu pukom do nosa.

"Slováci majú postavenú hru na aktívnom napádaní a korčuľovaní. Majú v kádri veľa hráčov z našej extraligy, chalani z oboch tímov sa navzájom poznajú. Nebojíme sa nikoho, ale rešpektujeme každého," povedal k stretnutiu Zábranský. Na českej súpiske zostávajú dve voľné miesta, ktoré zaplnia posily z NHL alebo Daniel Voženílek s Martinom Kautom. Tí zatiaľ len trénujú v dejisku. K dispozícii by mohol byť Ondřej Palát, ktorého New Jersey vypadlo v noci na piatok v konferenčnom semifinále NHL.

Prvými hosťami Kristíny Pavlikovskej budú bratia Richard a Rastislav Pavlikovskí.
MS v hokeji očami hostí Nového Času: Zápas s Českom rozobrali bratia Pavlikovskí Zobraziť článok

Predpokladaná zostava Česka v piatkovom zápase proti SLOVENSKU (15.20 SELČ):

Hrubec (Vejmelka, Langhamer) – Kundrátek, Kempný, Jordán, Zbořil, Košťálek, Dvořák, Knot, Němeček – Kubalík, Chytil, Červenka – Chlapík, Špaček, Smejkal – Sedlák, Sobotka, Tomášek - Beránek, Černoch, Flek.
 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});