Patrí medzi legendy mexického futbalu: Zomrel rekordér majstrovstiev sveta

Vo veku 93 rokov zomrel v utorok legendárny mexický futbalový brankár Antonio Tota Carbajal. Preslávil sa tým, že ako úplne prvý hráč ...
  • Zdroj: iStock

Vo veku 93 rokov zomrel v utorok legendárny mexický futbalový brankár Antonio "Tota" Carbajal. Preslávil sa tým, že ako úplne prvý hráč v histórii štartoval na piatich majstrovstvách sveta. Informovala AFP.

Carbajal reprezentoval Mexiko v 47 zápasoch. S národným tímom sa predstavil na piatich svetových šampionátoch - v Brazílii (1950), Švajčiarsku (1954), Švédsku (1958), Čile (1962) a Anglicku (1966). Jeho zápis neskôr vyrovnali Lothar Matthäus, Gianluigi Buffon, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i krajania Rafael Marquez, Guillermo Ochoa a Andres Guardado.

"Minulý týždeň ochorel a musel ísť do nemocnice. Víkend strávil doma, kde v utorok zomrel. Antonio Carbajal patrí medzi legendy mexického futbalu. Bol prvý hráč v histórii futbalu, ktorý štartoval na piatich MS," poznamenal Antonio Moreno, riaditeľ Medzinárodnej futbalovej siene slávy v centrálnom Mexiku.

Po Messiho návšteve sa okamžite objavili špekulácie o jeho možnom odchode do Saudskej Arábie
Messiho prestup je hotová vec: Dostal ohromný kontrakt! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});