Schmiedlová bude jednotka v Trnave, derniéra Kučovej

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová (28) bude nasadenou jednotkou na antukovom turnaji ITF EMPIRE Tennis Academy Open v Trnave.
  • Zdroj: TASR/AP

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová (28) bude nasadenou jednotkou na antukovom turnaji ITF EMPIRE Tennis Academy Open v Trnave.

Na podujatí s dotáciou 100.000 USD sa oficiálne rozlúči s kariérou Zuzana Feltsan-Kučová po boku svojej mladšej sestry Kristíny. V utorok popoludní ich čakal duel 1. kola štvorhry proti česko-slovenskému tandemu Barbora Palicová, Radka Zelníčková.

Najväčší ženský tenisový turnaj na Slovensku sa vracia do kalendára po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu. Jeho doposiaľ poslednou víťazkou bola v roku 2019 Američanka Bernarda Perová. Schmiedlová v Trnave triumfovala v roku 2014 a teraz bude opäť patriť k najväčším favoritkám. V stredu v 1. kole dvojhry nastúpi proti Ele Pláteníkovej - dcére šéftrénera EMPIRE Tennis Academy Vladimíra Pláteníka. Fanúšikovia uvidia v akcii aj Rebeccu Šramkovú či turnajovú dvojku Švajčiarku Viktoriju Golubicovú, ktorá bola vlani členkou víťazného tímu Helvétiek v Pohári Billie-Jean Kingovej.

Turnaj v Trnave je vyvrcholením série EMPIRE Tennis Tour, ktorej súčasťou bolo 15 turnajov. "Verím, že prilákame na tribúny veľa divákov. Kajka Schmiedlová je vo svetovom rebríčku WTA na 97. mieste a jej súboj s Elou Pláteníkovou bude mať pikantný náboj. Spestrením turnaja bude štart sestier Kučových vo štvorhre. Obe vyslovili želanie zahrať si spolu a tak sme im udelili voľné karty," uviedol zástupca riaditeľa turnaja a manažér Tomáš Boleman.

Zuzana Foltsan-Kučová dúfa, že sa s Kristínou dostanú v deblovom pavúku čo najďalej. "Vždy som si so sestrou na kurte najlepšie rozumela a teší ma, že si môžeme ešte raz spolu zahrať deblíka. Ja už sa venujem iba seniorským ligám, Kika hrá ešte profesionálne. Určite to bude zábava, prídu nás povzbudiť naši rodičia a priatelia," povedala hráčka, ktorej singlovým maximom v rebríčku WTA bolo 101. miesto z roku 2010.

Pláteník tvrdí, že pre slovenský tenis je tento týždeň špeciálny. "Väčší ženský turnaj u nás neorganizujeme. Škoda, že sa odhlásili niektoré hráčky na čele s Nemkou Tamarou Korpatschovou, čo je spôsobené aj tým, že sa v tomto termíne hrá veľký turnaj WTA v Ríme. Slovenské tenistky budú mať o to väčšiu šancu zabodovať a vylepšiť si renking. Kajka Schmiedlová hrá práve na antuke najlepší tenis a verím, že aj Kike Kučovej sa podarí dostať ďaleko."

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});