Real Madrid získal ďalšiu trofej: Outsider ho však poriadne potrápil

Futbalisti Realu Madrid sa stali po dvadsiaty raz víťazmi Španielskeho pohára.
  • Zdroj: TASR/AP

V sobotňajšom finále Copa del Rey zdolali na štadióne v Seville Osasunu Pamplona 2:1 vďaka dvom gólom Brazílčana Rodryga.

FOTOGALÉRIA: Real Madrid

Pre Real je to prvý triumf v Španielskom pohári od roku 2014. Hráči Osasuny neuspeli ani v druhom finále, v roku 2005 prehrali "býci" v boji o cennú trofej sevillskemu Realu Betis.

"Biely balet"sa ujal vedenia už v 2. minúte, keď sa po krídelnej akcii Viniciusa Juniora presadil jeho krajan Rodrygo. V 58. minúte vyrovnal Lucas Torro, no Real napokon potvrdil úlohu favorita. V 70. minúte strelou zblízka rozhodol Rodrygo.

finále Španielskeho pohára:
Real Madrid - Osasuna Pamplona 2:1 (1:0)
Góly: 2. a 70. Rodrygo - 58. Torro, ŽK: Militão, Vinícius Júnior, Valverde, Courtois – García, barja
Real: Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga -
Valverde, Tchouaméni (69. Rüdiger), Kroos (82. Modrić) – Rodrygo (89. Asensio), Benzema, Vinícius Júnior.
Osasuna: Herrera – Peña (75. Rubén García), Aridane, David García, Cruz – Moncayola, Torro (96. Ibanez), Gómez (86, Kike Garcia) – Oroz, Budimir (70. Ávila), Ezzalzouli (75. Barja).