Oslavy v Neapole sa vymkli kontrole: Tragická smrť v uliciach!

Dvadsaťšesťročný muž zomrel vo štvrtok v noci v Neapole na následky strelných zranení počas osláv titulu, ktorý získali futbalisti miestneho ...

Dvadsaťšesťročný muž zomrel vo štvrtok v noci v Neapole na následky strelných zranení počas osláv titulu, ktorý získali futbalisti miestneho SSC po dlhých 33 rokoch.

Fotogaléria

Dokopy museli ošetriť až 200 zranených, z toho sto stredne až vážne. Informovali o tom talianska agentúra ANSA a denník Gazzetta dello Sport.

Pri streľbe utrpeli zranenia dokopy štyri osoby, uviedla miestna polícia. Dvadsaťšesťročný muž zomrel v nemocnici, kam ho previezli v kritickom stave. Polícia stále objasňuje prípad, no aj ďalších troch mali postreliť pri rovnakom incidente. Streľba sa mala udiať na Piazza Volturno neďaleko hlavnej železničnej stanice. Zatiaľ nie je známe, či bol mŕtvy muž zastrelený zámerne, alebo ho niekto zasiahol náhodou. Keď sa o smrti dozvedeli príbuzní a priatelia, vtrhli do nemocnice a zdemolovali časť pohotovosti, uviedli miestne médiá.

Množstvo ľudí si zranilo ruky pyrotechnikou, úrady zaznamenali aj množstvo bodných rán. Hlásené boli aj zranenia očí a tváre pri výbuchoch petárd a vdýchnutí dymu. Informovala o tom Gazzetta dello Sport s odvolaním sa na neapolský zdravotnícky úrad.

Futbalisti SSC Neapol v kádri so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom si zabezpečili prvý titul od roku 1990 a tretí v histórii štvrtkovou remízou 1:1 na ihrisku Udinese. Päť kôl pred koncom Serie A majú pred druhým Laziom Rím nedostihnuteľný šestnásťbodový náskok. Lobotka odohral za Neapol celý zápas.

Na domácom štadióne Diega Maradonu sledovalo duel na diaľku približne 60.000 fanúšikov a po zisku titulu išli oslavovať do centra mesta. Zo všetkých kútov Neapola lietali ohňostroje a na námestí Piazza del Plebiscito neďaleko prístavu priaznivci spievali a oslavovali, mávali vlajkami a odpaľovali svetlice.

Fanúšikovia SSC, ktorí merali cestu na sever Talianska do Udine, po záverečnom hvizde zaplavili ihrisko. Krátko na to vybehli na trávnik aj priaznivci Udine a niektorí z nich "poľovali" na hosťujúcich "tifosi". Videozáznamy ukazujú, ako sa fanúšikovia pred zásahom polície medzi sebou bijú okrem iného opaskom a palicami. V Udine sa zranilo osem ľudí, informovala agentúra dpa.

Futbalisti SSC Neapol sú po 33 rokoch opäť majstri Talianska.
Po 33 rokoch opäť na tróne: Lobotka oslavuje s Neapolom majstrovský titul! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});