New Jersey s Tatarom sú späť v hre, Tampa bez Černáka na pokraji vypadnutia

Hokejisti New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play off NHL na ľade New Yorku Rangers 3:1 a vyrovnali ...

Hokejisti New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play off NHL na ľade New Yorku Rangers 3:1 a vyrovnali stav série na 2:2.

FOTOGALÉRIA: NHL

Slovenský útočník odohral 14:07 min. Tampa Bay bez zraneného obrancu Erika Černáka podľahla doma Torontu 4:5 po predĺžení a v sérii prehráva 1:3 na zápasy.

New Jersey uspelo aj v druhom dueli na ľade Rangers, Jonas Siegenthaler si pripísal na konto gól a asistenciu. V bránke domácich dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Igor Šesťorkin, ktorý vykryl 20 striel. Toronto v 49. minúte prehrávalo na Floride 1:4, no aj vďaka dvom gólom Austona Matthewsa si vynútilo predĺženie, v ktorom rozhodol v presilovke Alexander Kerfoot. Maple Leafs sú tak iba krok od postupu do semifinále Východnej konferencie.

Slovenskí mladíci mali proti Nemcom čo robiť.
Slovenskí mladíci proti Nemcom blamáž nedopustili: Fantastický obrat režíroval štvorgólový Dvorský! Zobraziť článok

Winnipeg podľahol na domácom ľade Vegas 2:4 a v sérii prehráva 1:3. Beett Howden vsietil v drese Golden Knights dva góly, Shea Theodore mal bilanciu 1+1. Seattle hral v tretej tretine s Coloradom 2:2.

Na snímke zľava tréner slovenskej hokejovej  reprezentácie Craig Ramsay a vpravo jeho asistent Andrej Podkonický.
Ramsay hlási zmeny v tíme: Ďalšia posila zo zámoria, traja hráči opúšťajú prípravu Zobraziť článok

1. kolo play off NHL

štvrťfinále Východnej konferencie - 4. zápasy:

Tampa Bay - Toronto 4:5 pp (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)

Góly: 10. Killorn (Kučerov, Hedman), 19. Sergačov (Kučerov, Point), 32. Stamkos (Hedman, Perbix), 39. Killorn (Hagel, Sergačov) – 25. Acciari (Holl, O'Reilly), 50. Matthews (Marner, Nylander), 53. Matthews (Nylander, Giordano), 57. Rielly (Marner, O'Reilly), 65. Kerfoot (Giordano, Nylander).

(stav série 1:3)

NY Rangers - New Jersey 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 42. Trocheck (Kreider, P. Kane) – 3. J. Hughes (Siegenthaler), 49. Siegenthaler (Hischier, Hamilton), 60. Palát (Bratt, Haula).

(stav série 2:2)

štvrťfinále Západnej konferencie - 4. zápasy:

Winnipeg - Vegas 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Wheeler (Pionk, Niederreiter), 43. Dubois (Wheeler, Pionk) – 10. Howden (Stephenson), 34. Karlsson (Marchessault, Theodore), 35. Theodore (Stephenson, Kolesar), 60. Howden (Stone).

Seattle - Colorado 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Borgen (Larsson, Tanev), 11. Sprong (Schultz), 63. Eberle – 35. Rantanen (MacKinnon, Rodrigues), 40. Rantanen (Girard, Compher).