Edmonton predviedol úžasnú otočku, Boston a Carolina blízko postupu

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili vo štvrtom stretnutí 1. kola play off NHL na ľade Floridy Panthers 6:2. Štyri body za dva góly a dve ...

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili vo štvrtom stretnutí 1. kola play off NHL na ľade Floridy Panthers 6:2. Štyri body za dva góly a dve asistencie si pripísal útočník Taylor Hall.

V sérii na štyri víťazné zápasy vedie jeho tím 3:1. V ďalšom stretnutí Východnej konferencie zvíťazila Carolina Hurricanes v New Yorku nad domácimi Islanders 5:2 a rovnako ako Boston ju delí jeden triumf od postupu. Fínsky útočník Sebastian Aho zaznamenal v drese hostí tri body za gól a dve asistencie.

Edmonton Oilers prehrával na ľade Los Angeles Kings 0:3 a v tretej tretine 3:4, napokon však zvíťazil 5:4 po predĺžení a vyrovnal stav série na 2:2. V 71. minúte rozhodol o výhre kanadského tímu Zach Hyman. Rovnaký stav 2:2 je v sérii medzi Minnesotou Wild a Dallasom Stars.

NHL - 1. kolo play off:

Štvrťfinále Východnej konferencie - 4. zápasy:

New York Islanders - Carolina Hurricanes 2:5

Góly: 44. Pelech (Nelson), 58. Horvat (Mayfield) – 5. Jarvis (Noesen, Burns), 22. Nečas (Noesen, S. Aho II), 34. S. Aho II (MacEachern), 42. Jarvis (S. Aho II, Pesce), 55. MacEachern (Skjei) /stav série: 1:3/

Florida Panthers - Boston Bruins 2:6

Góly: 36. Tkachuk (Verhaeghe, Montour), 47. Bennett (Montour, Tkachuk) – 10. Marchand (Zacha, Bertuzzi), 22. DeBrusk (Orlov, Hall), 43. Bertuzzi (Carlo, N. Foligno), 49. DeBrusk (Zacha, Hall), 57. Hall (Nosek, Ullmark), 60. Hall /stav série: 1:3/

Štvrťfinále Západnej konferencie - 4. zápasy:

Minnesota Wild - Dallas Stars 2:3

Góly: 46. Klingberg (Zuccarello, Hartman), 59. Gaudreau (Boldy, Klingberg) – 36. Seguin (Hintz, J. Robertson), 44. Dadonov (Hintz, Lindell), 57. Seguin (Ja. Benn, Hintz) /stav série: 2:2/

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 4:5 pp

Góly: 10. Vilardi (Fiala, Iafallo), 17. Arvidsson (Moore, Danault), 19. Kopitar (Fiala, Kempe), 45. M. Roy (Arvidsson, Danault) – 25. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 30. Draisaitl (McDavid, Hyman), 40. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Bouchard), 57. E. Kane (McDavid, Ekholm), 71. Hyman (Bouchard) /stav série: 2:2/