West Ham nedal Gentu najmenšiu šancu, kat Slovana v semifinále

Futbalisti Fiorentiny, Alkmaaru, West Hamu United a FC Bazilej postúpili do semifinále Európskej konferenčnej ligy.
  • Zdroj: Branislav Račko

FOTOGALÉRIA: EKL: West Ham - Gent

Fiorentina vo štvrtkovom odvetnom štvrťfinálovom zápase prehrala s Lechom Poznaň 2:3, na poľskej pôde však pred týždňom triumfovala 4:1. Slovenskí legionári Dominik Holec a Ľubomír Šatka sedeli na lavičke náhradníkov Lechu. Alkmaar po víťazstve 2:0 nad Anderlechtom Brusel uspel 4:1 v jedenástkovom rozstrele.

Fiorentina sa v domácej odvete zahrávala s ohňom a prehrávala už 0:3. V 78. minúte však znížil Riccardo Sottil a v nadstavenom čase sa presadil striedajúci Gaetano Castrovilli. Toskánsky tím sa v semifinále stretne s FC Bazilej. Osemfinálový premožiteľ Slovana Bratislava zvíťazil v odvete v Nice 2:1 po predĺžení, doma remizoval 2:2.

Alkmaar po dvoch góloch gréckeho útočníka Vangelisa Pavlidisa už po 12 minútach zmazal manko z úvodného zápasu v Bruseli. V riadnom hracom čase ani v predĺžení už gól nepadol a tak prišiel na rad 11 m rozstrel, ktorý vyhrali Holanďania 4:1.

Alkmaar narazí na West Ham United. "Kladivári" po remíze 1:1 v Gente zvíťazili doma 4:1. Semifinálové zápasy EKL sú na programe 11. a 18. mája, finále sa uskutoční 7. júna v pražskej Fortuna aréne.

odvety štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy:
AC Fiorentina - Lech Poznaň 2:3 (0:1)
78. Sottil, 90+2. Castrovilli - 9. Sousa, 62. Velde (z 11 m), 69. Sobiech
/D. Holec a Ľ. Šatka (obaja Lech) sedeli na lavičke náhradníkov/
/prvý zápas: 4:1, postúpila Fiorentina/

OGC Nice - FC Bazilej 1:2 po predĺžení (1:1, 1:0)

/prvý zápas: 1:1, postúpil West Ham/

Sevilla oslavuje postup cez anglický Manchester United.
United v odvete vyhoreli, Sevilla zabojuje o finále EL proti Juventusu Zobraziť článok