Ako najďalej sa dostali slovenskí futbalisti v Lige majstrov: Škriniar vyrovnal maximum Škrtela

Majú veľa spoločného! Stopérsky post, kapitánsku pásku v reprezentácii či angažmán v zahraničnom veľkoklube. Od stredajšej noci má slovenský ...

Majú veľa spoločného! Stopérsky post, kapitánsku pásku v reprezentácii či angažmán v zahraničnom veľkoklube. Od stredajšej noci má slovenský futbal druhého hráča v ére samostatnosti, ktorý sa prebojoval až do semifinále Ligy majstrov.

MARTIN ŠKRTEL (38) - FC Liverpool (Semifinále 2007/2008, Štvrťfinále 2008/2009)

Zatiaľ bol zo Slovákov najbližšie k súboju o vytúženú trofej. V prvom semifinále proti Chelsea viedli Reds doma 1:0, no v nadstavenom čase si dal Nór John-Arne Riise vlastný gól. V odvete na Stamford Bride odohral náš obranca pre zranenie len 22 minút. Londýnsky tím vyhral 3:2 a postúpil do finále.

MILAN ŠKRINIAR (28) - Inter Miláno (Semifinále 2022/2023, Osemfinále 2021/2022)

Ako druhý Slovák by mal šancu v talianskom derby proti AC Miláno, ktoré vyradilo SSC Neapol, zabojovať o finále. Zranenie chrbta, s ktorým maróduje už viac ako mesiac, si však vyžiadalo operačný zákrok - absolvoval ho v stredu, a tak sa Inter bude musieť v milánskom derby obísť bez kapitána slovenskej reprezentácie.

STANO LOBOTKA (28) - SSC Neapol (Štvrťfinále 2022/2023, Osemfinále 2019/2020)

V utorok vyhasli pohárové nádeje nášho reprezentanta i jeho talianskeho zamestnávateľa po prehre a remíze s AC Miláno. Hneď po príchode pod Vezuv (január 2020) ho čakala osemfinálová premiéra v LM ako hrom – FC Barcelona. Doma (1:1) ešte nenastúpil, v odvete (1:3) odohral celý druhý polčas.