Okuliar o góle, ktorým poslal Hradec do finále: Určite bude v mojom srdiečku dlho

Až 11 slovenských hokejistov sa predstaví vo finále českej hokejovej extraligy.
  • Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica

Až 11 slovenských hokejistov sa predstaví vo finále českej hokejovej extraligy.

V drese obhajcu titulu z Třinca zabojujú o trofej Martin Marinčin, Libor Hudáček, Vladimír Dravecký, Marko Daňo, Tomáš Marcinko, Miloš Roman, Patrik Hrehorčák a Samuel Buček. Farby Hradca Králové budú hájiť Lukáš Cingel, Mislav Rosandič a Oliver Okuliar. Práve Okuliar poslal Hradec do finále v siedmom rozhodujúcom semifinálovom dueli.

Oliver Okuliar počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie
Hradec Králové s historickým postupom do finále: Rozhodol slovenský útočník! Zobraziť článok

Slovenský krídelník sa presadil v presilovke po vylúčení krajana Patrika Kocha v 79 minúte. "Nemali sme veľa síl v tomto poslednom zápase. V predĺžení sme si veľa šancí nevytvorili. Bolo to o jednej strele, ktorá tam padla. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo. Myslím si, že si to zaslúži celý klub. Nesmierne si tento gól vážim a určite bude v mojom srdiečku dlho," povedal pre klubový web Okuliar.
 

Hradec sa vo finále predstaví po prvý raz v klubovej histórii, Třinec sa pokúsi o štvrtý titul v sérii. "Samozrejme, že sme unavení. Povedal by som, že to berieme s pokorou a nijako tu nejasáme, pretože je pred nami ešte jedna séria. Vítkovice si zaslúžia veľký hold za to, ako hrali. Dokázali sa vrátiť do série a napokon rozhodoval jeden gól. Bolo zložité to ustáť, ale v hokeji nikdy neviete, čo sa môže stať. Hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi tenká. Sme na tom rovnako ako Třinec, tiež hral sedem zápasov. Bude to náročné, je to play off. Dúfam, že sa s tým vysporiadame a pôjdeme do série čerství."

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});