Ružomberok si poradil s Liptovským Mikulášom, Trenčín strelil víťazný gól v samom závere

Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v sobotu v dueli 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa nad posledným tímom ...
  • Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v sobotu v dueli 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa nad posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš hladko 3:0.

Domáci neprehrali už päť kôl a patrí im siedma pozícia.

Na snímke gólová radosť hráčov Žiliny.
Futbalisti Žiliny siahali na tri body: Trnava ratovala remízu v závere Zobraziť článok

V liptovskom derby domáci jednoznačne prevýšili Tatran a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy. V 21. min. Martin Boďa sám pred brankárom Tatrana Dominikom Sváčkom ešte neskóroval, ale v 35. min. už zužitkoval prudkú prihrávku Samuela Šefčíka - 1:0. V 55. min. Boďa po ukážkovej biliardovej akcii zvýšil na 2:0 a o päť minút neskôr zavŕšil skóre Šefčík.

Futbalisti AS Trenčín vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola skupiny o udržanie nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1. Poskočili tak na deviate miesto a pred Skalicou vedú o jeden bod.

Víťazný gól domácich strelil v prvej minúte nadstavenia Chinonso Emeka. Ten istý hráč zariadil v rovnakom čase remízu v predošlom stretnutí proti Michalovciam. V sobotu skóroval krátko po tom, čo jeho tím nevyužil pokutový kop a hostia tak zostali na jedenástom mieste.

To znamená baráž s druhým najlepším tímom druhej ligy. Na Skalicu strácajú štyri body, no pred posledným Liptovským Mikulášom majú päť kôl pred koncom sezóny pohodlný 11-bodový náskok.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce a MFK Skalica remizovali 1:1 v sobotňajšom zápase 5. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

Michalovčania si štvrtou remízou po sebe upevnili priebežne druhú pozíciu za Ružomberkom. Skalica remizovala v treťom zápase po sebe a na predposledné Zlaté Moravce má štvorbodový náskok.

Domáci išli do vedenia v 43. minúte, keď sa po individuálnej akcii presadil Brian Peňa. Hostia vyrovnali šesť minút po zmene strán po tom, čo sa po rohovom kope Jána Vlaska najlepšie zorientoval Roman Haša

skupina o udržanie sa - 5. kolo:
MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 35. Boďa, 55. Boďa, 60. Šefčík. Rozhodovali: Kišš, Pacák, Čajka. ŽK: Madleňák, Mojžiš – Gerát, 927 divákov.
Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký (73. Tučný) – Domonkos – Šefčík (82. Macejko), Chrien, Madleňák (63. Gerec) – Boďa (73. Luterán), Bobček (82. Kelemen).
Liptovský Mikuláš: Sváček – Tumma, Bedecs (66. Župa), Spyčka – Gerát, Václavík – R. Bartoš (66. Dedič), Popović (86. Jendrišek), Voško (Gaži), Nečas (46. Laura) – Steinhübel.
Ján Svrček

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (0:0)
Góly: 70. Pires, 90.+1. Emeka – 6. Čerepkai. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štofik, ŽK: Bainovič, Emeka, Stojsavljevič, Kukučka - Demitra, Sloboda, Čonka, Bednár
Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Bagin, Stojsavljevič – Bainovič (67. Oladoye), Hollý, Gajdoš (81. Lavrinčík) - Azango (90.+1. Kmeť), Emeka, Soares
Zlaté Moravce-Vráble: Lukáč - Suľa, Toml, Bednár, Čonka - Čerepkai (89. Brenkus), Duga - Almeida (77. Ikugar), Demitra (56. Pinte), Mondek - Sloboda

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 1:1 (1:0)
Góly: 43. Peňa - 51. Hurtado. Rozhodovali: Očenáš - Pozor, Hrmo, ŽK: Čeklič, Peňa, Jánošík - Hollý, Mášik, 437 divákov.
Michalovce: Száraz - Magda, Ranko, Volanakis - Vaško (7. Čeklič), Qose (76. Šimamura), Njie (76. Begala), Marcin - Jánošík (76. Petřík), Peňa, Kanu (61. Issa)
Skalica: Šemrinec - Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan - Morong (86. Kousal), Hollý (70. Černek), Vlasko (65. Fábry), Mášik, Yao - Haša (86. Medveď)