Syn majstra sveta Mirko napodobnil svojho slávneho otca: Titul v rodine Šatana po 11 rokoch

O čom v detstve sníval, sa mu teraz podarilo dosiahnuť.
  • Zdroj: hockeyslovakia.sk

V roku 2012 sa ako šesťročný chlapček dotkol Miroslav Šatan ml. (17) majstrovskej trofeje, ktorú získal v drese bratislavského Slovana jeho slávny otec Miroslav (48), aby ho teraz napodobnil. Cez víkend sa stal totiž šampiónom dorasteneckej extraligy a tiež mal na sebe belasý dres.

FOTOGALÉRIA: Titul v rodine Šatana po 11 rokoch

Syn majstra sveta Miro mladši už vôbec nie je taký malý a je z neho takmer dvojmetrový chlap (199 cm), ktorý prerástol svojho otca. Zatiaľ však iba výškou, ale vyzerá, že začína aj on zbierať hokejové medaily a trofeje.

Cez víkend bol členom víťazného belasého tímu, ktorý na finálovom turnaji dorasteneckej ligy získal majstrovskú trofej v konkurencii Banskej Bystrice, Nitry či Trenčína.

Šatanov syn odohral počas sezóny za dorast Slovana 26 duelov, v ktorých nazbieral 25 bodov (12 gólov a 13 asistencií), no v druhej polovici sezóny bol už aj hráčom juniorského mužstva Slovana.

„Finálový turnaj bol náročný, mali sme ťažkých súperov a sme všetci radi, že kolektívnym výkonom sme finále zvládli a získali dorastenecký titul,“ povedal pre Nový Čas Šatanov syn Miro jr.

Ten v roku 2012 sledoval, ako jeho tatko oslavuje titul so Slovanom v extralige. „Mal som vtedy šesť rokov, ale dobre si pamätám hlavne oslavnú jazdu na otvorenom autobuse.“

Triumf svojho syna sledoval pozorne v Poprade na vlastné oči aj otec. Na otázku, čo jeho syn po ňom zdedil, nedávno odvetil: „Odmalička má hokej rád a myslím si, že zdedil hlavne vášeň pre hru.“

V tíme aj ďalší synovia

Okrem mladého Šatana figurovali v majstrovskom výbere Slovana aj ďalšie známe mená, ktorých otcovia v minulosti obliekali dres najslávnejšieho slovenského klubu a získali s ním extraligový triumf. Kapitánom dorastencov belasých bol útočník Thomas Hurtaj, na titule sa podieľali aj krídelník Roman Kukumberg ml. či obranca Patrik Rusznyák.