VC Austrálie mohla mať tragický koniec: FIA žiada vyšetriť incident s fanúšikmi

Organizátori Veľkej ceny Austrálie F1 prisľúbili vyšetriť incident, ktorý sa odohral počas nedeľných pretekov. Fanúšikovia vtrhli na ...
  • Zdroj: SITA/AP

Organizátori Veľkej ceny Austrálie F1 prisľúbili vyšetriť incident, ktorý sa odohral počas nedeľných pretekov. Fanúšikovia vtrhli na trať pred oficiálnym ukončením pretekov, šéf podujatia Andrew Westacott uviedol, že sa to mohlo skončiť katastrofálne.

Riadiaci orgán Medzinárodnej automobilovej federácie FIA si predvolal organizátorov na vysvetlenie v nedeľu po pretekoch. Správanie fanúšikov označil za vážne porušenie športového kódexu a požadoval, aby organizátori naliehavo predložili plán nápravy.

Zábery ukázali, že veľká skupina zo 131-tisícového davu sa pretláčala cez bariéry a preliezala ploty len pár metrov od rýchlo sa rútiacich áut v závere dramatických pretekov, ktoré vyhral Max Verstappen z Red Bullu.

Holandský motoristický pretekár Max Verstappen vyhral nedeľnú Veľkú cenu Austrálie.
Verstappen kritizoval záver pretekov: Nerozumel som druhému prerušeniu Zobraziť článok

FIA uviedla, že "bezpečnostné opatrenia a protokoly neboli stopercentné, a ohrozili divákov, jazdcov a činovníkov pretekov".

Westacott pre televíziu ABC povedal, že organizátori si stále nie sú istí, čo sa stalo, no priznal, že je to neprijateľné. "Po skončení pretekov a po prejazde safety caru je povolený počet ľudí, ktorí môžu prísť na trať. Diváci to nerešpektovali, zatiaľ nevieme, ako sa to stalo." Dodal, že vyšetrovatelia si prezrú zábery z bezpečnostných kamier, aby sa pokúsili zistiť, ako došlo k narušeniu bezpečnosti.

Bývalý brazílsky pilot Formuly 1 Ayrton Senna, trojnásobný majster sveta, zomrel v 34 rokoch.
Streamovací gigant opäť siahol do histórie Formuly jeden: Po Schumacherovi je na rade Senna Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});