Sagan po škaredom páde priznáva zranenie: Paríž - Roubaix v ohrození?

Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval na nedeľnom 107. ročníku pretekov Okolo Flámska. Podujatie patrí medzi päticu najprestížnejších ...
  • Zdroj: SITA/AP

Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval na nedeľnom 107. ročníku pretekov Okolo Flámska. Podujatie patrí medzi päticu najprestížnejších klasík, takzvaných monumentov.

FOTOGALÉRIA: Sagan

Jazdec tímu UAE Team Emirates zvíťazil s náskokom 16 sekúnd pred minuloročným víťazom Mathieuom van der Poelom z tímu Alpecin–Deceuninck. Slovák Peter Sagan preteky nedokončil, keď musel odstúpiť po hromadnom páde.

Pogačar spolu s Van der Poelom dokázali 22 km pred cieľom dobehnúť únik. Slovinský jazdec následne nasadil k samostatnému úniku, ktorý Van der Poel nezachytil. Zaujímavý bol ešte boj o tretie miesto, ktorý zviedla sedemčlenná skupinka viac ako minútu po finiši Pogačara. Najviac síl v záverečnom šprinte prejavil Dán Mads Pedersen, ktorý zdolal Belgičana Wouta Van Aerta.

Okolo Flámska poznačil hromadný pád. Peter Sagan preteky nedokončí.
Peter Sagan bol súčasťou hromadnej kolízie, preteky Okolo Flámska nedokončí Zobraziť článok

Preteky poznačil hromadný pád približne štyridsiatich jazdcov. Medzi nimi bol aj Sagan, ktorý slávnu klasiku nedokončil. Nehoda sa stala približne na 140. kilometri z celkovo 273 km dlhej trasy. Jazdec tímu Bahrain Victorious Filip Macejuk sa snažil obísť pelotón po kraji cez mokrú trávu, kde narazil na dieru a pri snahe zaradiť sa späť na vozovku zrazil na zem takmer polovicu pelotónu. Poľského cyklistu následne diskvalifikovali z pretekov.

"Bol to dosť škaredý pád, spadol som na niečo ostré, pretože som si natrhol sval a nemôžem odvtedy poriadne vystrieť nohu. Navyše som našiel svoj bicykel zničený bez sedla, takže som musel dlho čakať. Pokračoval som, ale nemohol som už ísť naplno, mal som aj stratu, takže logicky som odstúpil, lebo o týždeň máme Paríž - Roubaix. Dúfam, že o dva-tri dni budem v poriadku, snáď sa tá noha uzdraví," povedal Sagan v rozhovore pre RTVS.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});