Úspešná premiéra Tuchela: Bayern uspel v bitke o pozíciu lídra s Dortmundom

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotnom šlágri 26. kola nemeckej Bundesligy nad Borussiou Dortmund 4:2.
  • Zdroj: SITA/AP

FOTOGALÉRIA: Bayern - Dortmund

Obhajca titulu viedol už po prvom polčase 3:0, keď na vlastný gól Gregora Kobela nadviazal dvoma presnými zásahmi Thomas Müller. Víťaznú premiéru na lavičke domácich zažil tréner Thomas Tuchel. Bavori sa dostali na čelo tabuľky o dva body pred Borussiu.

Nemeckú "klasiku" odštartovali lepšie domáci, ktorí sa už v 13. minúte dostali do vedenia. Dayot Upamecano hľadal nabiehajúceho Leroya Saneho, no prvý bol pri lopte brankár Gregor Kobel. Ten však urobil obrovskú chybu, keď nedokázal trafiť loptu a Bayern viedol 1:0. Následne po rohovom kope Matthijs de Ligt posunul hlavičkou loptu na Müllera a ten zvýšil na 2:0. O päť minút neskôr domáci viedli už o tri góly. Saneho strelu Kobel len vyrazil a Müller strelil z dorážky svoj druhý presný zásah v stretnutí.

Po zmene strán Bayern zvýšil už na 4:0, keď Sane prihrávkou našiel rozbehnutého Kingsleyho Comanana a ten zakončil presne k ľavej žrdi. Borussii sa v 72. minúte podarilo znížiť, keď Emre Can premenil pokutový kop. Domáci Serge Gnabry lobom prekonal brankára Kobela, no jeho gól neplatil pre postavenie mimo hry. V 90. minúte hostia ešte upravili výsledok na 2:4, Donyell Malen si vymenil loptu s Raphaëlom Guerreirom a následne ju poslal presne k pravej žrdi.

Hráči 1. FC Union Berlín zvíťazili nad VfB Stuttgart jasne 3:0. Domáci si vďaka triumfu poistili tretie miesto v tabuľke. V ďalšom stretnutí Hertha Berlín remizovala na ihrisku Freiburgu 1:1. Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík v drese hostí do zápasu nezasiahol.

Thomas Tuchel pri svojom oficiálnom predstavovaní.
Ako blesk z jasného neba: Bavorský veľkoklub angažoval nového hviezdneho trénera Zobraziť článok