Šéf Veľkej ceny Austrálie chce zmeniť formu pretekov: Pôjde sa pod umelým osvetlením?

Šéf Veľkej ceny Austrálie Paul Little (76) chce zmeniť tamojšie preteky v Melbourne na nočný formát, ktorý by bol priaznivejší pre európskych ...
  • Zdroj: SITA/AP

Šéf Veľkej ceny Austrálie Paul Little (76) chce zmeniť tamojšie preteky v Melbourne na nočný formát, ktorý by bol priaznivejší pre európskych a amerických divákov F1.

FOTOGALÉRIA: VC Australie

Pod umelým osvetlením sa už jazdí na niekoľkých okruhoch, nočnými pretekmi sú napríklad VC Singapuru či VC Bahrajnu.

"Myslím si, že keby sa nám to podarilo, bolo by to úžasné. Úžasná scéna, skvelá na oslovenie väčšieho publika. Niet pochýb, že veľkú cenu by sledovalo viac ľudí, ak by ju mohli naživo pozerať v rozumnom čase aj na druhom konci sveta," citovala 76-ročného funkcionára agentúra AFP.

Britský pilot Lewis Hamilton.
Mastná pokuta pre trojnásobného šampióna F1: Urážanie Lewisa Hamiltona ho vyjde poriadne draho Zobraziť článok

Little si je vedomý, že vybudovať novú infraštruktúru nebude jednoduché ani lacné: "V súčasnom stave by sme nemohli usporiadať nočné preteky. Žiada si to značné množstvo práce na umiestnení osvetlenia." Zároveň naznačil, že štvordňové podujatie by sa v budúcnosti mohlo predĺžiť na päť alebo šesť dní. "Myslím si, že VC Austrálie bude viac, než len pár dní motoristických pretekov," dodal.

VC Austrálie patrí k najobľúbenejším v efjednotke, minulý rok navštívilo podujatie v Melbourne rekordných 420.000 divákov. Tohtoročné preteky sú na programe nadchádzajúcu nedeľu 2. apríla.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});