Legendárny cyklista prehovoril o zneužívaní v detstve: Bol to blízky človek!

Bývalý cyklista Bradley Wiggins (42) sa v podcaste Happy Place rozpovedal o sexuálnom zneužívaní, ktoré zažil zo strany trénera ako ...
  • Zdroj: Northfoto

Bývalý cyklista Bradley Wiggins (42) sa v podcaste "Happy Place" rozpovedal o sexuálnom zneužívaní, ktoré zažil zo strany trénera ako tínedžer.

Ako uviedol, v tej dobe sa nemohol nikomu zveriť. "Keď som vo veku 36 rokov ukončil svoju cyklistickú kariéru, vrátili sa mi všetky spomienky. Pre mňa bolo najväčšou hanbou to, že mi to urobil blízky človek. V 13 rokoch som nedokázal pochopiť tú abnormalitu. Hovoríme o drobných incidentoch až po takmer znásilnenie," citovala Wigginsa agentúra DPA.

Štyridsaťdvaročný víťaz Tour de France z roku 2012 a držiteľ olympijského zlata z časovky v tom istom roku nedávno pracoval ako komentátor pre Global Cycling Network (GCN).

Naznačil však, že o tento šport už nemá záujem, a zároveň pripustil, že mu venoval všetko. Okrem cestnej cyklistiky sa venoval aj dráhovej, získal tri individuálne zlaté medaily a dve tímové, poslednú na OH v Riu de Janeiro 2016. Pod piatimi kruhmi si vybojoval na dráhe sedem cenných kovov.

Peter Sagan by rád štartoval v horskej cyklistike na OH v Paríži.
Peter Sagan o miestenke na OH do Paríža: Toto je moja jediná šanca Zobraziť článok

Odporúčame z TIVI.sk
 
});