Anton Siekel s Borisom Kollárom debatovali aj o prípadnom ministerstve športu a cestovného ruchu

O aktuálnych problémoch a otázkach v športe, vrcholovom i rekreačnom, diskutoval prezident Slovenského olympijského a športového výboru ...
  • Zdroj: SOŠV/Andrej Galica

O aktuálnych problémoch a otázkach v športe, vrcholovom i rekreačnom, diskutoval prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom.

FOTOGALÉRIA: Návšteva na SOŠV

Počas debaty sa dotkli aj témy ministerstva športu a cestovného ruchu, ktoré by mohlo v budúcnosti vzniknúť po vzore iných krajín.

Boris Kollár navštívil sídlo Slovenského olympijského a športového výboru v bratislavskom Dome športu pred krstom publikácie o Európskom olympijskom festivale mládeže 2022 Banská Bystrica. Sprevádzal ho aj poslanec Národnej rady SR Igor Kašper. Po stretnutí a krste si Boris Kollár so záujmom prezrel Slovenské olympijské a športové múzeum.

Počas brigády vyčistili zamestnanci SOŠV aj fontánu pri Dome športu.
Zamestnanci SOŠV zveľadili okolie Domu športu a pripomenuli si Dni vody i Zeme Zobraziť článok

„Je veľmi pozitívne, keď najvyšší predstaviteľ Slovenského olympijského a športového výboru nie je kariérny funkcionár a prišiel z inej sféry. Dokáže tak prepojiť podnikateľské skúsenosti s myšlienkami športu a ešte viac ho zviditeľniť. Je dôležité, aby predstavitelia športových zväzov mali aj iný rozmer a pohľad, nielen športový. Potom sa dostavujú aj výsledky, čoho dôkazom je aj Slovenské olympijské a športové múzeum,“ povedal po návšteve Boris Kollár.

Medailisti z EYOF Friuli Venezia Giulia u prezidenta SOŠV Antona Siekela
Medailisti zo zimného EYOF 2023 si porovnali svoje medaily s olympijskými Zobraziť článok

Počas stretnutia v sídle SOŠV hovoril predseda parlamentu s prezidentom SOŠV aj o otázke prípadného vzniku ministerstva športu či ministerstva športu a cestovného ruchu, ako je to vo viacerých európskych krajinách. V súčasnosti je šport začlenený pod ministerstvo školstva a v rámci neho má vlastného štátneho tajomníka. Poslanec Igor Kašper otvoril túto tému aj počas nedávnej parlamentnej debaty k tretej hodine telesnej výchovy.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});