Prečo si hráči Chicaga neoblečú dúhové dresy? Jasné stanovisko klubu

Hokejisti Chicaga napokon nenastúpia v rozcvičke pred nedeľným domácim zápasom zámorskej NHL proti Vancouveru v dresoch s dúhovými prvkami, ...
  • Zdroj: SITA/AP

Hokejisti Chicaga napokon nenastúpia v rozcvičke pred nedeľným domácim zápasom zámorskej NHL proti Vancouveru v dresoch s dúhovými prvkami, ako mali pôvodne naplánované.

Duel ponesie názov "Pride Night game" a Blackhawks ním chcú vyjadriť podporu LGBTQ+ komunite. Ako uviedol klub vo svojom stanovisku, zámer zmenil vzhľadom na bezpečnosť svojich ruských hráčov.

Za Blackhawks hrá ruský obranca Nikita Zajcev, ktorý prišiel do Chicaga pred uzávierkou výmen z Ottawy. V klube pôsobia aj ďalší hráči, ktorí majú rodiny v Rusku, respektíve majú s krajinou rôzne spojitosti. Ruské zákony trestajú aktivity podporujúce danú komunitu. Vedenie "jastrabov" sa rozhodlo stiahnuť dúhové dresy po diskusii s bezpečnostnými funkcionármi.

Arizona poslala Kelemena späť na farmu.
Miloš Kelemen sa vrátil do zostavy Arizony: Toto dosiahol McDavid prvýkrát v kariére Zobraziť článok

O svojom kroku komunikovalo aj s hráčmi. Ako informovala agentúra AP, klub však naďalej plánuje viacero iných aktivít na podporu komunity – pred zápasom a počas prestávok medzi tretinami zahrajú dídžeji hlásiaci sa k LGBTQ+ komunite a na programe je aj vystúpenie miestneho speváckeho zboru, v ktorom pôsobia výlučne homosexuáli.

Hráči Blackhawks pritom už v tejto sezóne nosili pride dresy počas predzápasovej rozcvičky. Takisto sa viackrát predviedli v rôznych iných špeciálnych tematických dresoch. Chicago sa odhodlalo k svojmu najnovšiemu rozhodnutiu po tom, ako ruský obranca Ivan Provorov z Philadelphie či brankár James Reimer zo San Jose odmietli nastúpiť v predzápasovej rozcvičke s dúhovým dresom. New York Rangers taktiež upustili od svojho zámeru predstaviť sa v januári s pride dresmi a hokejkami s dúhovými páskami.

Na snímke slovenský hokejista Šimon Nemec.
Potešujúca prognóza zámorského experta: Kedy sa Nemec predstaví v NHL? Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});