Djokovič prehovoril o absenciách v Indian Wells a Miami: Nič neľutujem!

Srbský tenista Novak Djokovič (35) neľutuje svoju neúčasť na prestížnych turnajoch ATP v Indian Wells a na Miami Open. Povedal to v rozhovore ...
  • Zdroj: SITA/AP

Srbský tenista Novak Djokovič (35) neľutuje svoju neúčasť na prestížnych turnajoch ATP v Indian Wells a na Miami Open. Povedal to v rozhovore pre CNN.

Americké úrady mu neudelili víza, keďže nie je zaočkovaný proti koronavírusu a aj v dôsledku absencie na kalifornskom podujatí prišiel o prvé miesto v rebríčku ATP. "Nie, neľutujem nič. Život ma naučil, že ľútosť vás len brzdí a drží vás v minulosti. A to ja nechcem. Zároveň nechcem žiť príliš v budúcnosti a chcem byť čo najviac v prítomnosti," povedal Djokovič v rozhovore pre zámorskú stanicu.

Na čele mužského tenisového rebríčka bol najdlhšie spomedzi všetkých hráčov v histórii (380 týždňov) a v pondelok ho vystriedal víťaz Indian Wells, devätnásťročný Carlos Alcaraz. "Gratulujem mu, zaslúži si návrat na prvé miesto," povedal 35-ročný tenista na adresu mladého Španiela. Na druhé miesto ho odsunul koncom januára práve Djokovič, keď vyhral grandslamový Australian Open.

"Je škoda, že som nemohol hrať v Indian Wells a Miami. Milujem tie turnaje, mal som tam veľa úspechov. Zároveň to však bolo moje vedomé rozhodnutie a vedel som o možnosti, že tam nepôjdem. Tak to je a dúfam, že tento rok sa to ohľadom US Open zmení. To je pre mňa najdôležitejší turnaj na americkej pôde," dodal "Nole", ktorý vyhral v Indian Wells päťkrát a na Floride o jeden raz viac.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla na turnaji WTA v Miami už v prvom kole.
Schmiedlová sa v Miami lúči už v prvom kole: Prehrala s "lucky loserkou" Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});