Veľký návrat legendy východného Slovenska: Levočský matador sa pokúsi o nemožné!

Meno Dávid Kedžuch (43) pravdepodobne nebude novým fanúšikom MMA úplne známe. Ide však o kvalitného bojovníka, ktorý pred 10 rokmi zaznamenal ...
  • Zdroj: rfarena

Meno Dávid Kedžuch (43) pravdepodobne nebude novým fanúšikom MMA úplne známe. Ide však o kvalitného bojovníka, ktorý pred 10 rokmi zaznamenal niekoľko skvelých skalpov.

FOTOGALÉRIA: Dávid Kedžuch

Dnes už 43-ročný tréner a zápasník Pit Gymu Levoča ohlásil veľkolepý návrat a rovno do najväčšej pyramídy v Česku a na Slovensku v jeden deň.

Zápasil, keď ešte nikto o MMA ani len netušil

Zmiešané bojové umenia sú veľmi mladý a dynamicky rozvíjajúci sa šport. V dobe, kedy Dávid s nimi začínal, o ňom široká verejnosť ani nechýrila. Podmienky pre zápasníkov boli preto veľmi chabé, no napriek tomu to Kedžucha od bojových umení neodradilo. Vo svojom levočskom gyme našiel útočisko a pripravoval sa na svoje zápasy rovnako, ako na ne pripravoval aj svojich zverencov.

Ukrajinský bojovník Alexander Butenko bude ďalším účastníkom EUROGOLD pyramídy o 30-tisíc eur.
Svetový šampión o najväčšej MMA pyramíde v jeden deň: Nečaká ma tam žiadne nebezpečenstvo! Zobraziť článok

Dávid ich stihol síce len sedem, no jeho doposiaľ posledný zápas kariéry skutočne stál za to. Šampióna niekoľkých európskych organizácií  Miroslava Štrbáka uškrtil v 2. kole. „Posledný profi zápas som síce mal v roku 2013, no aj napriek tomu som sa aktívne naďalej zúčastňoval grapplingových podujatí,“ povedal Dávid Kedžuch.

Tréner a bojovník súčasne

Počas obdobia, keď Kedžuch aktívne zápasil, bolo úplne bežné, že jednotliví bojovníci boli súčasne aj trénermi. „Od začiatku svojej kariéry som súčasne trénerom a zápasníkom Pit Gymu Levoča. Mám šikovných zverencov v klube, s ktorými si v príprave navzájom pomáhame,“ pochválil svojich bojovníkov, medzi ktorých patrí aj stúpajúca hviezda Dominik Toporcer.

Nádejný MMA bojovník Adam Dvořáček nemal doposiaľ medzi profesionálmi žiadny zápas.
Dostával na frak, tak sa dal na bojové umenia: Český talent bude mať jedinečnú príležitosť Zobraziť článok

Podobne to má aj ďalší legendárny bojovník Ilja Škondrič, ktorý bude mentorom jeho dvoch súperov v rámci EUROGOLD pyramídy. „S Iljom sa veľmi dobre poznám. Spoločne sme sa pripravovali na turnaj Hell Cage 4, na ktorom sme mali obaja zápasy,“ povedal o krstnom otcovi slovenského MMA.

Veľkolepý návrat a životná šanca

Už keď sa zdalo, že nie je ani len náznak šance uvidieť Dávida Kedžucha opäť v klietke, prišlo veľké prekvapenie. 43-ročný reprezentant Pit Gymu Levoča bude jedným z účastníkov EUROGOLD pyramídy o 30-tisíc eur. Od všetkých svojich súperov bude výrazne starší.

Vojtěch Garba sa vracia do boja, ukáže sa pred domácim publikom.
Žiadny koniec kariéry nebude! Vojtěch Garba sa vracia do boja, ukáže sa pred domácim publikom Zobraziť článok

 „Chlapci budú fyzicky skvele pripravení. Ja sa budem snažiť pripraviť najlepšie, ako viem. Budem ťažiť hlavne z mojich skúseností, ktoré sú dostatočne bohaté,“ zhodnotil vekový rozdiel medzi nim a ostatnými účastníkmi. Práve s rastúcim vekom je čoraz častejšie zhadzovanie, no váženie pár hodín pred zápasom nebude robiť Kedžuchovi problém.

„Na mňa nebude mať váženie žiaden vplyv, zhadzujem len 8 kilogramov. To mám do podujatia dostatok času,“ vyhlásil Dávid Kedžuch. Turnaj prebehne 22. apríla na galavečeri RFA 9 v Prievidzi. Podľa papierových predpokladov je 43-ročný bojovník jedným z najväčších outsiderov pyramídy, no o to môže byť v pyramíde nebezpečnejší. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});